Płatności przyszłości podbijają region. Opłatomaty już w 6 oddziałach GBSBanku.

Są inteligentne, nowoczesne i samoobsługowe, a przede wszystkim dostępne nie tylko w największych miastach województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego. Opłatomaty, których celem jest szybkie i samodzielne wnoszenie opłat przez użytkowników znajdziemy w oddziałach Gospodarczego Banku Spółdzielczego z Barlinka.

Inteligentne terminale samoobsługowe wkraczają do obsługi instytucjonalnej (obecne są coraz częściej w sektorze publicznym, administracyjnym i bankowym).

Interaktywne urządzenia umożliwiające sprawne dokonywanie opłat - bez konieczności stania w kolejce do kas – to najnowszy trend obecny nie tylko w dużych miastach. Już dziś możemy z nich skorzystać w Barlinku, Myśliborzu, Dębnie, Pełczycach, Witnicy i Kostrzynie nad Odrą – w tamtejszych oddziałach GBSBanku. Kolejne przybędą wkrótce również do innych obsługiwanych przez nas miejscowości (Bierzwnik, Bogdaniec, Gorzów Wlkp., Krzeszyce, Słońsk, Stargard i Szczecin).

Nowoczesne rozwiązania technologiczne w służbie płatności masowych

- Idea opłatomatu powstała z potrzeby rozwiązań systemowych – inicjatywy zakładającej rozwój stanowisk samoobsługowych w bankowości. Ich wprowadzenie do powszechnego użytku spowoduje ok. 30-procentowe zmniejszenie zapotrzebowania na kasową obsługę gotówkową w ciągu niespełna 2 lat – podkreśla Bożena Głogowska Wiceprezes Zarządu GBSBanku.

Oznacza to również, że 20% wpłat i wypłat gotówkowych zostanie przeniesione do recyklerów w celu sprawniejszego przechowywania i udostępniania banknotów.

Za pomocą terminala każdy użytkownik będzie w stanie samodzielnie dokonać opłat bezgotówkowych (przelewem lub kartą płatniczą), wykonać przelew na dowolny rachunek, na przykład na konto banku, spółdzielni mieszkaniowej albo instytucji.

Opłatomaty umożliwią pełen dostęp do bankowości elektronicznej i dadzą możliwość korzystania z oferty Banku poza domem, bez konieczności szukania darmowego wi-fi. Ponadto za ich pośrednictwem będzie się można również skontaktować z infolinią oraz konsultantami GBSBanku, co pozwoli zmniejszyć kolejki i przyspieszyć obsługę w oddziałach – przekonuje Bożena Głogowska.

Nowe technologie, To więcej możliwości!

Rozwiązania samoobsługowe już od jakiegoś czasu sprawdzają się w supermarketach, gdzie klienci chwalą sobie możliwość samodzielnego dokonywania płatności za zakupy.

Samoobsługa w banku czy urzędzie to ciąg dalszy zmian w otaczającej nas rzeczywistości. – opłacanie podatków, wnoszenie opłat za wydanie dokumentów, czy regulowanie rachunków za prąd, gaz, mieszkanie… to wszystko dostępne jest z poziomu opłatomatu dla każdego, kto chce skorzystać z banku, ale nie koniecznie chce czekać, aż zostanie obsłużony – zwraca uwagę Bożena Głogowska.

Bank upatruje w nowych rozwiązaniach samych korzyści, do których należą przede wszystkim zmniejszenie zaangażowania pracowników w realizację transakcji przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych parametrów bezpieczeństwa, automatyzacja procesu księgowania wpłat, szybka identyfikacja płatności oraz obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem tradycyjnych kas.
Dodatkowo opłatomaty wpłyną na zmniejszenie kosztów obrotu gotówkowego, a nawet pozwolą na dotarcie z ofertą Banku do większej liczby klientów.

[Materiał sponsorowany]

19-03-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]