Klub Żeglarski Sztorm Barlinek doposaży infrastrukturę wodną na Przystani Żeglarskiej w Barlinku.

Zakupiony sprzęt będzie przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Zadanie to zrealizuje dzięki wsparciu z PO RYBY 2014-2020. Umowę z komandorem klubu Mariuszem Mikołajczykiem oraz skarbnikiem Jackiem Narbuttem podpisał 15 maja br. wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

- Tym razem unijne środki poprawią zagospodarowanie turystyczne i rekreacyjne nad Jeziorem Barlineckim. Lepiej zagospodarowany obiekt rekreacyjno - sportowy, jakim jest przystań, będzie bardziej przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami – mówi wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Unijne wsparcie w wysokości ponad 50 tys. zł pozwoli beneficjentowi (Klub Żeglarski Sztorm Barlinek) na zakup jachtu żaglowego przystosowanego do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami.

- Jacht o długości ponad 3 m i szerokości 1,35 m wyposażony jest w wyższy takielunek z dodatkowym wysięgnikiem, posiadającym dwie dodatkowe liny sterujące do obsługi, które niwelują konieczność przemieszczania się po pokładzie. Ruchomy miecz balastowy o wadze około 30 kg oraz nisko osadzone siedzisko sprawia, że żaglówka jest praktycznie niewywracalna – informuje Mariusz Mikołajczyk, Komandor Klubu Żeglarskiego Sztorm.

Dodatkowo zakupiony zostanie również wózek slipowy oraz żuraw ręczny obrotowy ze stali nierdzewnej, który zamontowany będzie do pomostu. Znajdzie się przy nim uprząż (siedzisko) przystosowane do transportu osób z niepełnosprawnościami z nadbrzeża do żaglówki.

Całkowity koszt realizacji projektu to ok. 63 tys. zł. Ponad 50 tys. zł to środki z PO RYBY 2014-2020.

Źródło: WZP

16-05-2023 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]