Mistrzostwa w Europejskiej Stolicy Nordic Walking.

W sobotę 10 września na stadionie miejskim w Barlinku odbyły się VIII Mistrzostwa Europejskiej Stolicy Nordic Walking i IV Mistrzostwa Europejskiej Stolicy 5 KM Nordic Walking na tartanie.

Pierwsi zawodnicy przyjechali do Barlinka już około godziny 8, aby sprawnie wpisać się na listę i wysłuchać odprawy sędziowskiej.

Tuż po godzinie 10-tej nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów. Nowo wybrana Królowa Puszczy Barlineckiej Weronika Poślad w towarzystwie Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego i barlineckich skrzatów przeszła przez szpaler kijków otworzony przez uczestników zawodów, aby za chwilę rozpocząć zawody sportowe.

Zanim doszło do startu pierwszej grupy zawodników, wszyscy zgromadzeni uczestnicy zawodów przeszli przez rozgrzewkę.

Około 10:25 pierwsza grupa wystartowała na trasę na dystansach 5, 10 km w kategorii kobiet i mężczyzn.

Zawody uświetnił występ zespołu Fabryka Tańca Barlinek. Po występie odbyła się dekoracja Nordic Walking w kategorii 5 i 10 km oraz Mistrzostw Europejskiej Stolicy NW.

Zawody, jak przy każdej edycji, zakończyło losowanie nagród w postaci rowerów, ufundowanych przez sponsorów zawodów, którymi w tym roku byli:

GBS Bank, e-cho, promocjone, Ogrody Przelewice, Burmistrz Barlinka. Nagrody wręczali: Przedstawicielka GBS Bank Barlinek Katarzyna Mikulska, Katarzyna Mielcarek, Radni: Piotr Stanisławski, Rafał Szczepaniak, Dyrektor BOK Panorama Andrzej Jędrzejak, Nadleśniczy Sławomir Gibert, Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal eBarlinek.pl, e-cho media oraz TVB24.

Zawody, nad którymi pracowali pracownicy Barlineckiego Ośrodka Kultury komentował Jarosław Bednarek.

Wyniki zawodów on-line.

Galeria zdjęć z zawodów.

Wideo z zawodów.

12-09-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]

REKLAMA [F]