Podejrzany o wytwarzanie środków odurzających stanie przed sądem.

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o wytwarzanie znacznej ilości narkotyków.

Jak ustalono w ramach prowadzonego śledztwa w dniu 13 grudnia 2021r. funkcjonariusze Policji w trakcie czynności służbowych dokonując przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez podejrzanego w jednej z miejscowości powiatu myśliborskiego ujawnili susz roślinny konopi innych niż włókniste.

W toku dalszych czynności ustalono, iż mężczyzna suszył rośliny, a następnie je rozdrabniał i pakował w foliowe worki. Łącznie podejrzany wytworzył 1143,62 grama marihuany, która to ilość według opinii biegłych pozwalała na wywołanie jednorazowego odurzenia u kilkuset osób.

Podejrzany zarzucanego mu czynu dopuścił się w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 33) przyznał się jedynie częściowo do zarzucanego mu czynu. W przeszłości był już karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 53 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałania narkomanii grozi kara grzywny i pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.

Źródło: PO Szczecin

30-04-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]