Zmiany na obiektach sportowych w Lipianach, Boleszkowicach i Mieszkowicach. Fundusze od samorządu województwa.

Kolejni beneficjenci zawarli z samorządem województwa umowy gwarantujące im dofinansowanie zaplanowanych inwestycji z zakresu modernizacji lokalnej infrastruktury sportowej.

To Lipiany, Boleszkowice i Mieszkowice. Podpisy na porozumieniach, we wtorek 2 sierpnia 2022 roku, złożyli włodarze gmin oraz wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Do gmin z powiatu gryfińskiego, myśliborskiego i pyrzyckiego trafi prawie 80 tys. zł. Wsparcie sięgnie od 20 do 30 zł. Na wykorzystane dotacji beneficjenci będą mieli czas do końca bieżącego roku.

Jestem przekonany, że nowe obiekty i wyposażenie zachęcą do aktywności ruchowej, do spędzania czasu na świeżym powietrzu – mówił wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Gmina Mieszkowice skorzysta z pomocy Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 29 tys. zł. Środki przeznaczy na renowację uszkodzeń i zniszczeń powstałych w trakcie użytkowania na boisku typu Orlik w Mieszkowicach. Na inwestycje władzą gminy przeznaczą 58 tys. zł.

Gmina Boleszkowice otrzymała od Marszałka Województwa 30 tys. zł. Fundusze pomogą w utworzeniu wielofunkcyjnego toru lekkoatletycznego na stadionie sportowym w Boleszkowicach. Całość działań oszacowano na 60 tys. zł.

Gmina Lipiany sięgnęła po wsparcie samorządu województwa w kwocie 20 tys. zł. Wykorzysta je na wymianę oświetlenia boiska w hali sportowej im. Lecha Piaseckiego w Lipianach. Przedsięwzięcie kosztować będzie 40 tys. zł.

Przypomnijmy, że w 2022 roku Urząd Marszałkowski przeznaczył na remonty lokalnej bazy sportowej 2 mln zł. To o 500 tys. zł więcej niż przed rokiem. Z pomocy skorzysta w sumie 76 zachodniopomorskich samorządów.

Źródło: WZP

03-08-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]