Blisko osiem milionów dotacji dla Gminy Dębno na inwestycje.

Ogłoszono wyniki drugiego naboru do Rządowego Funduszu Polski Ład. Program Inwestycji Strategicznych na inwestycje. Wszystkie trzy projekty złożone przez Gminę Dębno otrzymają dofinansowanie. Łączna kwota wsparcia wynosi 7 790 000 złotych.

Budowa ul. Salezjańskiej wraz z rewitalizacją zdegradowanych obszarów miejskich

Przewidywana wartość Inwestycji 5 000 000 zł
W ramach zadania wykonane zostaną między innymi: roboty budowlane - branża drogowa, kanalizacja deszczowa, sanitarna, sieć wodociągowa, oświetlenie, oznakowanie, mała infrastruktura, zagospodarowanie terenów zielonych. Zagospodarowanie terenu wraz z budową drogi w centrum miasta przyczyni się do stworzenia strefy inwestycyjnej w obszarze zdegradowanym. Realizacja inwestycji pozwoli uporządkować teren po NZPOW.
Dotacja wynosi: 4 750 000 zł.

Budowa nawierzchni wraz z chodnikami ul. Kolejowa i Usługowa w Dębnie.

Przewidywana wartość Inwestycji 2 500 000 zł
W ramach zadania zostanie wykonana w ul. Kolejowej nawierzchnia jezdni ok. 2420 m2, natomiast ul. Usługowej nawierzchnia jezdni ok. 1320 m2. Łącznie w ramach zadania zostanie wykonana między innymi: nawierzchnia jezdni – ok. 3740 m2, nawierzchnia chodnika – ok. 1115 m2, oświetlenie –ok. 423,0 mb, kanalizacja deszczowa – ok. 324 mb. Projekt będzie rozwiązywać istotne problemy dostępności komunikacyjnej i infrastrukturalnej obszarów, które mają szansę na rozwój gospodarczy i tworzenie miejsc pracy.
Dotacja wynosi: 2 375 000 zł.

Przebudowa drogi gminnej łączącej ul. „Inki” Danuty Siedzikówny z ulicami Jana Pawła II i os. Waryńskiego w miejscowości Dębno.

Przewidywana wartość Inwestycji 700 000 zł
Zakres prac inwestycyjnych obejmie: przebudowę drogi o nawierzchni z kostki betonowej na odcinku ok. 120 mb, o szerokości 6 m, budowę chodnika z kostki betonowej ok. 120 mb, o szerokości 2m, budowę oświetlenia drogowego 4 słupy o wys. 9 metrów z oprawami, odprowadzenie wód deszczowych powierzchniowe. Budowa drogi pozwoli na skrócenie dojazdu, dojścia dla mieszkańców Osiedla Waryńskiego, ułatwi dowóz dzieci do Szkoły Podstawowej nr 3 dla kl. I-III oraz kompleksu boisk sportowych, skróci również dojazd do szpitala i poradni specjalistycznych w szpitalu. Droga umożliwi ominięcie obciążonych ruchem ulic i skrzyżowań Kościuszki i Słowackiego poprzez krótszy dojazd do drogi krajowej nr 23. Budowa infrastruktury drogowej ma ogromne znaczenie strategiczne dla rozwoju strefy przemysłowej w Dębnie oraz łączy się z dużą potrzebą i oczekiwaniem społecznym.
Dotacja wynosi: 665 000 zł.

Ponadto Powiat Myśliborski otrzyma dofinansowanie na realizację dwóch zadań, które realizowane będą w Dębnie i Grzymiradzu:

- Przebudowa drogi powiatowej na odcinku Dębno - Grzymiradz etap I – w kwocie dofinansowania ok. 2 800 000 zł.
- Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej Powiatu Myśliborskiego, w tym Regionalna Placówka Opiekuńczo - Terapeutyczna w Dębnie w kwocie dofinansowania ok. 2 000 000 zł.

Źródło: UM Dębno

09-06-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]

REKLAMA [F]