REKLAMA [A] - GBS BANK
Połączono ulicę „Inki” z osiedlem Waryńskiego

Zakończyła się budowa nowej drogi, która połączyła osiedle Waryńskiego z drogą gminną Danuty Siedzikówny „Inki”. Przedsięwzięcie sfinansowano przy wsparciu z Rządowego Funduszu Polski Ład.

W ramach zadania wykonano nawierzchnię z kostki betonowej drogi składającej się z jezdni i chodnika jednostronnego wraz z oświetleniem ulicznym. Powstało także odwodnienie oraz wyrównano teren, który obsiano trawą. Jezdnia drogi ma szerokość 6 m, chodnik 2 m, jest jednokierunkowa, wjazd od ulicy Jana Pawła II. Wyjątkiem jest ruch dla rowerzystów, gdzie wyznaczono specjalny pas i umożliwiono wjazd również od strony ulicy „Inki”.

Droga ta połączyła ulice Danuty Siedzikówny „Inki” i Jana Pawła II. Łącznik ten ułatwi komunikację mieszkańcom osiedla Waryńskiego z terenem handlowym (markety spożywcze, market budowlany, stacja paliw). Droga skróci także dojazd do drogi krajowej nr 23 w kierunku Kostrzyna, bądź na cmentarz i ogródki działkowe.

Nowa droga stwarza dogodne warunki dla poruszania się w tym terenie, nie tyko kierowcom. Dotychczas piesi poruszali się wydeptaną ścieżką pomiędzy krzakami, co w sezonie jesienno - zimowym było dużym utrudnieniem. Z ciągu pieszego, oświetlonego chętniej będą korzystać, nie tylko mieszkańcy robiący zakupy, ale także uczniowie uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 3.

Projekt był realizowany w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na inwestycje. Gmina Dębno otrzymała 665 000 zł dofinansowania. Całkowity koszt inwestycji wraz z nadzorem inwestorskim wyniósł ok. 708 141 zł. Przedsięwzięcie zrealizowała miejska spółka, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.

Źródło: UM Dębno

11-08-2023 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]

REKLAMA [F]