REKLAMA [A] - GBS BANK
Wystawa nieoczywistych prac barlineckiej artystki w Filharmonii Gorzowskiej.

Od kwietnia do czerwca 2022 roku w Filharmonii Gorzowskiej oglądać możemy wystawę prac barlineckiej artystki Katarzyny Mielcarek "Kati".

Nieoczywiste Rytmy Natury to zbiór obrazów namalowanych przez naturę, sfotografowanych na krótkim czasie naświetlania, powodującym zatrzymanie w obrazie wielu zjawisk przemieszczania fragmentów wody wywołanych wiatrem, pływaniem ptaków i statków w porcie.

Fotografie ukazują obraz, którego nie można dostrzec gołym okiem. Dopiero wybrany i powiększony fragment kadru, zarejestrowany w ułamku sekundy, ukazuje detale, niesamowite plamy barw, porównywalne do abstrakcyjnego obrazu, którego płótnem jest woda, pełna odbić kolorów otaczającego świata i swoistego rytmu fal. Fotografie nie są poddawane przetwarzaniu graficznemu. Wszystkie prezentowane abstrakcje są więc "dziełem natury" i nietuzinkowego postrzegania piękna świata przez artystkę.

Kolekcja zdjęć była tworzona przez kilka lat w wielu miejscach podróży autorki.

Fotografie "nieoczywiste" można było obejrzeć na wystawach w Małej Galerii Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego, Muzeum Regionalnym w Barlinku, Domu Kultury w Poznaniu, w Wielkopolskim Parku Narodowym.

Projekt będzie trwał, bo jak twierdzi autorka - "Natura wciąż się odradza i tworzy piękno. Nie zważając na to, co przynosi nam rozwój cywilizacyjny".

Zdjęcia: Bronisław Pilich

06-05-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]

REKLAMA [F]