Partnerskie spotkanie z delegacjami kowieńskimi.

Nie milkną echa „Dni Litewskich” w Myśliborzu i Pszczelniku. W dniach 15 – 16 lipca gościliśmy również delegacje z naszych zaprzyjaźnionych samorządów z Miasta Kowna i Rejonu Kowieńskiego.

Do Myśliborza przyjechał także wieloletni Mer Rejonu Kowieńskiego Valerijonas Senvaitis, który w 1996 roku wspólnie z ówczesnym Burmistrzem Myśliborza Romanem Matijukiem podpisywali pierwszą historyczną umowę o współpracy partnerskiej między naszymi samorządami.

Niezwykle wzruszające spotkanie po latach miało miejsce przy chacie żmudzkiej, pełniącej rolę Muzeum lotników litewskich; uczestniczyli w nim m.in.: ówczesny przewodniczący Rady Miejskiej Ferdynand Łukasik, były Burmistrz Roman Matijuk, ówczesna Sekretarz Teresa Churska, Halina Buwelska ze Stowarzyszenia Litwinów w Szczecinie oraz były Mer Rejonu Kowieńskiego Valerijonas Senvaitis, całej grupie asystował Burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski.

W delegacji z Miasta Kowna, z którym Miasto Myślibórz ma podpisana umowę partnerską od 2012 roku znaleźli się: Ligita Valalytė, Arnoldas Bukelis i Gedeminas Barčauskas. Obie delegacje przywiozły ze sobą pamiątki związane lotnikami litewskimi S. Dariusem i S. Girenasem, które zostaną umieszczone w stałej eskpozycji w Muzeum.

W delegacji z Rejonu Kowieńskiego znaleźli się w tym roku: Irena Marcinkevičienė, Artūras Orlauskas, Jurga Urbanavičienė, Vytautė Venckūnaitė, Algirdas Žandaras, Valerijonas Senvaitis.

Źródło: UM Myślibórz

18-07-2023 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]