Blisko 100 obywateli Ukrainy w drodze do Gminy Myślibórz.

W środę 2 marca na terenie dawnego kompleksu OHP w sołectwie Rów na terenie Gminy Myślibórz doszło do spotkania przedstawicieli Gminy Myślibórz z Burmistrzem Piotrem Sobolewskim, przedstawicieli Powiatu Myśliborskiego ze Starostą Andrzejem Potyrą oraz reprezentacji firmy Barlinek Invest mającej swoją siedzibę w miejscowości Winnica na Ukrainie.

Przedmiotem spotkania było omówienie szczegółów przyjęcia blisko setki obywateli Ukrainy (głównie kobiet i dzieci) uciekających przed wojną wywołaną przez Rosję Władimira Putina. Podjęte zostały decyzje i zobowiązania do przeprowadzenia wspólnych działań mających na celu pilne przeprowadzenie niezbędnych remontów i zakupów inwestycyjnych związanych z przygotowaniem pomieszczeń, w tym pokojów, łazienek, toalet i świetlic oraz zabezpieczeniem i uzbrojeniem całego terenu w niezbędne media i komunikatory.

Omówiono zagadnienia dotyczące przygotowania i dostarczania posiłków, zapewnienia niezbędnej opieki medycznej, wsparcia psychologicznego, pedagogicznego i dydaktycznego dla dzieci i młodzieży.

Marek Herbot z zarządzania kryzysowego, Burmistrz Piotr Sobolewski, Svitlana Stepanchuk, Naczelnik Janina Sulejewska, Sekretarz Ewa Furkiewicz - Razem Wspieramy Ukrainę!

Jedną z koordynatorek akcji przyjęcia uchodźców z Ukrainy jest Svitlana Stepanchuk, która została włączona do gminnego zespołu wsparcia powołanego przez Burmistrza Piotra Sobolewskiego. Svitlana, która mieszka w Polsce już kilka lat, pochodzi właśnie z miasta Winnica, z którego przybędzie do nas duża grupa jej rodaków.

Źródło: UM Myślibórz

03-03-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]