Gmina Myślibórz przyjmie uchodźców z Ukrainy.

W sali konferencyjnej Ratusza Miejskiego odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego powołanego w dniu 25 lutego 2022 r. przez Burmistrza Myśliborza Piotra Sobolewskiego w związku z trwającą sytuacja na Ukrainie.

W skład sztabu wchodzą pracownicy Urzędu Miejskiego w Myśliborzu, pracownicy myśliborskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz dyrektorzy szkół podstawowych.

Osoby z Ukrainy poszukujące schronienia na terenie Gminy Myślibórz mogą zgłaszać się w tej sprawie do Urzędu Miejskiego w Myśliborzu.

Kontakt telefoniczny pod numerami:
- 503 845 074 –Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji
- 603 090 899 –Zarządzanie Kryzysowe.
 
W Ośrodku Pomocy Społecznej organizowana jest zbiórka rzeczowa dla uchodźców szukających schronienia na terenie Polski.

Na chwilę obecną udało się zebrać:

- 15 kołder,
- 21 poduszek,
- 1 śpiwór
- 24 koce,

Te rzeczy w tym momencie są najbardziej potrzebne. Oprócz tego zbierana jest żywność z długim terminem przydatności, chemia gospodarcza, środki opatrunkowe, środki higieny osobistej, sprzęt AGD.

Rzeczy zebrane podczas zbiórki organizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Myślborzu.

Informacja dotycząca zbiórki dostępna w linku poniżej:
https://www.ops.mysliborz.pl/aktualnosci/pokaz/161_niesiemy_pomoc_dla_ukrainy_
 
Na numer konta: 61 8355 0009 0070 0708 2000 0002 Urzędu Miejskiego w Myśliborzu można wpłacać środki pieniężne tytułem: „Darowizna - Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.
 
Gmina Myślibórz przygotowuje w chwili obecnej 50 w pełni wyposażonych miejsc dla relokowanych mieszkańców Ukrainy w byłym internacie Ochotniczych Hufców Pracy w Rowie, które zostaną przejęte od Powiatu Myśliborskiego. Oczekujemy na informację od Wojewody Zachodniopomorskiego dotyczącego przyjmowania mieszkańców Ukrainy do prywatnych domów.

Równolegle trwają poszukiwania nauczycieli przygotowanych pod względem językowym do prowadzenia zajęć dydaktycznych i edukacyjnych z dziećmi, które zostaną osiedlone na terenie Gminy Myślibórz, aby zapewnić im dostęp do nauczania w szkołach.  
 
Powiatowy Urząd Pracy w Myśliborzu na swojej stronie internetowej zamieścił informację dotyczącą poszukiwania pracodawców, którzy mogą przyjąć do pracy obywatelki Ukrainy:
https://www.gov.pl/web/rodzina/jestes-pracodawca-i-chcesz-pomoc-uchodzcom-z-ukrainy
 
Na stronie https://pomagamukrainie.gov.pl/ dostępne są informację dotyczące pomocy humanitarnej dla Ukrainy, można tam zadeklarować chęć przyjęcia rodzin lub zawiadomić o chęci innej pomocy. Jednocześnie informujemy, że na bieżąco aktualizowane będą informację na stronie internetowej www.mysliborz.pl .
                                                                                                                Informację sporządziła
Justyna Michalak
Zastępca Naczelnika Wydziału
Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji

28-02-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]