Nowoczesne i ekologiczne oświetlenie dla policyjnych techników.

Wspólny projekt Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie pozwolił na zakup oświetlenia w technologii LED.

Diodowe reflektory na teleskopowych masztach, zasilane ze zintegrowanego akumulatora, zastąpiły użytkowane dotychczas reflektory halogenowe zasilane ze spalinowych agregatów prądotwórczych.

Nowe przenośne oświetlenie poprawiło warunki pracy techników kryminalistycznych we wszystkich komendach naszego garnizonu. Reflektory używane w miejscu zdarzeń kryminalnych, są ciche i pozbawione nadmiernego promieniowania cieplnego. Nowy zakup pozwolił na wyeliminowanie z eksploatacji starych zestawów oświetleniowych, do których używane były paliwa płynne i oleje silnikowe. Zastosowanie technologii bezemisyjnej pozwoliło także na bezpieczne używanie oświetlenia w miejscach o ograniczonej cyrkulacji powietrza, w tym w nawet niewielkich pomieszczeniach zamkniętych.

Poza niewątpliwymi efektami ekologicznymi nowe oświetlenie poprawiło jakość i komfort pracy policjantów. Dzięki wykorzystaniu technologii LED kilkukrotnie zwiększono moc oświetlenia przy znacznej redukcji kosztów utrzymania. Energooszczędność zastosowanej technologii w praktyce przekłada się na możliwość prowadzenia kilkugodzinnych czynności, a bezgłośna praca urządzeń na wykorzystanie ich nawet w porze ciszy nocnej. Zakupiony sprzęt był już wielokrotnie wykorzystywany do pracy m.in. przy oględzinach miejsc znalezienia zwłok, miejsc wypadków drogowych czy włamań.

W ramach realizowanego projektu dokonano również zakupu dwóch przenośnych stacji zasilania JACKERY z panelami słonecznymi dla Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Szczecinie. Używane są do zasilania urządzeń elektrycznych z energii słonecznej.

Zakup nowoczesnych urządzeń, to kolejny krok wykonany przez KWP w Szczecinie w kierunku ekologicznych rozwiązań, poprawiających stan środowiska naturalnego, przyczyniający się jednocześnie do poprawy stanu bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

*Urządzenia zakupiono w ramach projektu „Ochrona powietrza i środowiska naturalnego poprzez zakup nowoczesnego oświetlenia w technologii LED dla potrzeb komórek techniki kryminalistycznej garnizonu zachodniopomorskiego” realizowanego przez KWP w Szczecinie i współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

03-01-2024 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]