Podejrzany o łapówkę zasiądzie na ławie oskarżonych.

Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o udzielenie korzyści majątkowej funkcjonariuszom Policji.

Do zdarzenia doszło w dniu 3 grudnia 2021r. w Myśliborzu, w trakcie wykonywania przez funkcjonariuszy Policji czynności służbowych związanych z kontrolą drogową kierowcy samochodu osobowego, który nie ustąpił pierwszeństwa znajdującemu się na przejściu pieszemu.

W trakcie legitymowania i pouczania o powodach kontroli, podejrzany w celu skłonienia funkcjonariuszy do odstąpienia od dalszych czynności służbowych przekazał im pieniądze w kwocie 400 zł. O powyższym zdarzeniu funkcjonariusze powiadomili dyżurnego, natomiast podejrzany został zatrzymany.

Prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem opuszczania kraju oraz dokonał na jego mieniu zabezpieczenia majątkowego.

Podejrzany (lat 67) nie był dotąd karany sądownie. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 229 § 3 kk grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10.

Źródło: PO Szczecin

30-04-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]