Podpisanie umowy na rewitalizację rynku staromiejskiego.

We wtorek 10 maja w ratuszu podpisana została umowa na realizację inwestycji w zakresie rewitalizacji rynku staromiejskiego w Myśliborzu na kwotę 6 mln 959 tys. zł.

Wykonawcą zadania będzie firma STB Cezary Skwarna, która w ostatnim czasie z dużym powodzeniem realizowała inwestycje polegające na rewitalizacji przestrzeni miejskich w Gminie Dębno.

Bardzo się cieszymy, że udało nam się wreszcie wyłonić wykonawcę na to zadanie. Dodam tylko, że w dwóch poprzednich postępowaniach pojawiały się firmy z ofertami znacznie przekraczającymi 7 mln zł na to zadanie. Najwyższa oferta sięgała 11 mln zł – powiedział Wiceburmistrz Przemysław Klityński.

Przypomnijmy, że projekt rewitalizacji myśliborskiego rynku zyskał niezwykle pozytywne oceny już na etapie koncepcji, co zaowocowało dofinansowaniem dokumentacji projektowej przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Autorem projektu jest architekt Marcin Żurowski szef gorzowskiej Pracowni Projektowej ZUM Architekci.

Cała dokumentacja powstawała pod czujnym okiem i przy obligatoryjnych wytycznych Zachodniopomorskiego Konserwatora Zabytków. Pragnę zaznaczyć, że projekt nie przewiduje usunięcia drzew, wprost przeciwnie dosadzonych zostanie kilkanaście nowych. Natomiast w samym centrum otworzona zostanie przestrzeń do wypoczynku i rekreacji. Tereny zieleni niskiej zostaną zmodyfikowane w taki sposób, by uzyskać wspomniane wcześniej otwarcie przestrzeni rynku – takie było zdecydowane wskazanie konserwatorskie i takie jest też przeznaczenie rynku miejskiego. Natomiast przy ratuszu pojawią się nowe obszary przeznaczone pod zieleń – dodaje architekt Marcin Żurowski.

Warto zaznaczyć, że inwestycja przewiduje wprowadzenie rozwiązania związanego z retencją wodną. Pod płytą główną rynku staromiejskiego wybudowane zostaną zbiorniki retencyjne gromadzące wody opadowe i nawadniające roślinność i drzewa znajdujące się w rynku.

Projekt zakłada otwarcie rynku na imprezy plenerowe, ponadto nową atrakcją będą fontanny wydobywające strumienie z powierzchni placu oraz ogródki sezonowe dla mieszkańców i turystów.

Warto zaznaczyć, że nie tylko sam projekt uzyskał dofinansowanie, ale również jego realizacja. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego pozyskaliśmy blisko 4 mln zł – powiedział Burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski. – Po odrestaurowaniu zabytkowych obwarowań miejskich z Basztą Prochową i Bramą Pyrzycką, na które pozyskaliśmy wcześniej ze środków unijnych 2 mln zł, po rozpoczęciu remontów kamienic, to kolejny krok w kierunku odrestaurowania zabytkowego centrum Myśliborza.

Źródło: UM Myślibórz

12-05-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]