Rewitalizacja Rynku Miejskiego.

Gmina Myślibórz uzyskała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 w ramach działania 9.3.

Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich w wysokości prawie 4.000.000,00 zł.

Dzięki temu możliwe będzie rozpoczęcie działań rewitalizacyjnych polegających na rewitalizacji Rynku Miejskiego oraz odbudowa i odnowienie zabytkowej kamienicy znajdującej się w sercu naszego miasta przy ul. Ratuszowej 12 z przeznaczeniem na funkcje publiczne.

W ramach projektu rewitalizacji planuje się zagospodarowanie zieleni publicznej o otwartym dostępie, która przede wszystkim:

• zwiększy walory estetyczne i przyrodnicze terenu poprzez wprowadzenie nasadzeń i elementów małej architektury,
• wzbogaci ciągi komunikacyjne zielenią kierunkową,
• stworzy estetyczne założenia o każdej porze roku,
• wprowadzi subtelne i harmonijne efekty wizualne przez zestawienia kolorystyczne i pokrojowe wielu gatunków drzew i krzewów.

Na terenie Rynku zostanie urządzony teren zielony o powierzchni ponad 1000 m2, zastosowana zostanie zieleń mobilna ok. 100 m2 oraz zostaną nasadzone nowe drzewa liściaste – szt. 13. Ponadto przewiduje się wprowadzenie zieleni typu średniego (cis, róże, różaneczniki, bukszpan) przy dwóch bocznych i tylnej fasadzie ratusza. Przed przystąpieniem do robót budowlanych drzewa liściaste, zgodnie z ustaleniami podczas konsultacji społecznych, zostaną poddane ponownej ocenie dendrologicznej i na ten moment nie ma mowy o ich usunięciu.

Rewitalizacja Rynku w I etapie będzie polegała na remoncie i przebudowie placu wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Zakres opracowania obejmuje centralną część rynku oraz wschodni ciąg pieszo-jezdny do linii pierzei wschodniej.

Projekt przewiduje:

• wymianę istniejącej kostki brukowej na kamienną kostkę granitową i płyty granitowe w
kolorze miodowym,
• zastosowanie nawierzchni mineralnych,
• usunięcie istniejącego asfaltu i odkrycie historycznego bruku,
• budowę fontanny w nawierzchni posadzki rynku,
• lokalizację elementów małej architektury: ławek, koszy na śmieci, tablic informacyjnych, masztów, stojaków na rowery, gazonów z ławkami, pomników,
• przebudowę istniejącej oraz budowę nowej infrastruktury na cele przebudowy rynku, w tym: instalacji wodociągowej i sanitarnej, nawadniania zieleni, instalacji kanalizacji deszczowej odprowadzenia wód z utwardzonej nawierzchni rynku oraz instalacji elektroenergetycznej na cele zasilania fontanny, oświetlenia placu rynku i budynku urzędu oraz wyeksponowania starodrzewia czyli istniejących drzew.

• Rewitalizacja przestrzeni Rynku sprawi, że jego mieszkańcy oraz osoby odwiedzające Myślibórz z chęcią będą tu przebywały i wracały. Dzieci będą mogły spędzać czas aktywnie, a osoby starsze chcąc odpocząć będą mogły usiąść na ławkach w cieniu istniejących drzew.
• Wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu przyświeca tylko jeden cel, aby wreszcie Rynek Staromiejski - serce naszego miasta - odżył. Rynek ma być miejscem spotkań, rozmów, spędzania wolnego czasu w miłej atmosferze i dołożymy wszelkich starań, aby tak się stało.
• Liczymy że mieszkańcy zaufają i poprą nasze działania, zaś efekty naszych prac rewitalizacyjnych już niedługo będą odczuwalne i spotkają się z pozytywnym odbiorem.

Źródło: UM Myślibórz

18-02-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]