Wzmożone kontrole prędkości na drodze S-3.

Za nami kolejne działania które przeprowadzili policjanci z myśliborskiej grupy "SPEED".

Działania tego typu, które systematycznie organizowane są na drogach naszego Powiatu, niestety nadal pokazują, że zbyt szybka jazda stanowi istotny problem na naszych drogach. Wciąż wiele osób prowadzących pojazdy przekracza dozwoloną prędkość i to często w sposób rażący ignorując obowiązujące limity.

Policjanci kontrolowali prędkość wszędzie tam, gdzie występuje największa ilość zagrożeń związanych z nierespektowaniem przez kierujących obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Główny cel, jaki przyświecał prowadzonym działaniom, to zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Niepokojący w dalszym ciągu jest fakt, że w czasie jednej godziny mundurowi ujawnili 10 pojazdów, których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkość do 120 km/h. Rekordzistą okazał się kierujący pojazdem marki Audi, który poruszał się z prędkością około 190 km/h. Powyższe działania prowadzone były w sposób statyczny, dlatego wobec kierujących którzy złamali przepisy ruchu drogowego zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po drogach naszego Powiatu policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przypominają jednocześnie, jak ważna jest jazda z prędkością dostosowaną do panujących warunków drogowych, czyli taką, aby kierowca miał możliwość pełnego panowania nad pojazdem i w razie potrzeby mógł go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Pamiętajmy, że stosując się do obowiązujących przepisów, dbamy o życie i zdrowie nasze, naszych najbliższych oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Myślibórz

23-04-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]