Bezzałogowy statek powietrzny w służbie policji.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczna droga DK23” z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego.

To kolejne tego typu działania na terenie powiatu myśliborskiego z wykorzystaniem policyjnego drona, skierowane wobec kierujących, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

W momencie, gdy operator zaobserwuje na kamerze wykroczenie, natychmiast przekazuje informację do patrolu ruchu drogowego, który podejmuje na drodze interwencję wobec sprawcy.

Akcja myśliborskiej ,,drogówki” wspierana przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przeprowadzona została 11 października br., w miejscowości Sarbinowo na skrzyżowaniu drogi DK 23 z drogą DK 31.

Obiektyw drona monitorował, jak kierowcy stosowali się do znajdującego się tam znaku drogowego B-20 - STOP. Niestety wystarczyło kilka godzin, aby zarejestrować kierujących, którzy bez obowiązkowego zatrzymania pojazdu, przejeżdżali przez skrzyżowanie. Każdego z nich czekało spotkanie z policjantami, którzy wyciągali konsekwencje za tak skrajnie ryzykowne zachowania. W sumie mundurowi ujawnili 15 wykroczeń - 14 mandatów oraz 1 pouczenie.

Należy zaznaczyć, że w myśl nowych przepisów każdy kierujący naruszający przepisy dotyczące znaku B-20, ukarany został mandatem karnym w wysokości 300 zł i 8 punktami karnymi.

Kontrolowani kierowcy byli zaskoczeni całą sytuacją, gdyż nie spodziewali się tego typu akcji. Działania z wykorzystaniem policyjnego drona będą kontynuowane.

Źródło: Policja Myślibórz

12-10-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]