Chciał zabić! Grozi mu od 8 do 25 lat więzienia.

Prokurator Rejonowy w Choszcznie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia podejrzanego o usiłowanie zabójstwa pokrzywdzonego oraz wielokrotne kierowanie pod jego adresem gróźb karalnych pozbawienia życia, tj. o czyn z art. 148 § 1 kk w zw. z art. 13 § 1 kk i inne.

Prokurator Rejonowy w Choszcznie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu, któremu zarzucono usiłowanie pozbawienia życia pokrzywdzonego poprzez zaatakowanie go siekierą.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, iż w dniu 6 sierpnia 2021r. podejrzany , pokrzywdzony wraz z innymi osobami przebywali na urodzinowej imprezie. W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, a następnie szarpaniny, trakcie której podejrzany chwycił za siekierę wykonując nią zamach w stronę pokrzywdzonego.

Wówczas pomiędzy mężczyznami stanęła obecna na urodzinach siostra pokrzywdzonego, która chcąc uniemożliwić zadanie mu ciosu sama została uderzona obuchem siekiery w kolano i wymagała zaopatrzenia medycznego.

Wobec tej pokrzywdzonej podejrzany kierował także groźby uszkodzenia mienia poprzez wybicie szyb w oknach jej mieszkania.

Bezpośrednio po zdarzeniu podejrzany uciekł z mieszkania, jednak na skutek podjętych przez funkcjonariuszy Policji sprawnych działań został zatrzymany. 

Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 22) nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.  W przeszłości nie był karany sądownie. Za zbrodnię zabójstwa na podstawie art. 148 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa Szczecin

21-02-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]