REKLAMA [A] - GBS BANK
Drezdenko: Motocyklem po ścieżce rowerowej.

Policjanci z Drezdenka zatrzymali do kontroli 45-latka, który jechał motocyklem po ścieżce rowerowej.

News will be here

Mężczyźnie nie przeszkadzał fakt, że z drogi dla rowerów w tym samym czasie korzystali rowerzyści. Okazało się również, że kierujący motocyklem ma zakaz prowadzenia pojazdów, a pojazd nie posiada przeglądu technicznego i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że zdecydował się na jazdę po ścieżce rowerowej, bo chciał skrócić sobie drogę do domu. Interwencji mundurowych przyglądali się rowerzyści, którzy oklaskiwali zdecydowane działania policjantów w stosunku do nieodpowiedzialnego motocyklisty.

Droga rowerowa jest przeznaczona wyłącznie dla rowerzystów, chyba że znaki informują, że mogą z niej korzystać również piesi. Jednak absolutnie zabronione jest korzystanie z drogi dla rowerów przez kierujących pojazdami mechanicznymi. Niestety o tej zasadzie zapomniał kierujący motocyklem, który został zatrzymany na ścieżce rowerowej koło Trzebicza w gminie Drezdenko. W środę (26 lipca) około godziny 14 policjanci z Drezdenka zauważyli na drodze dla rowerów nietypowy widok. Ich uwagę zwrócił kierujący motocyklem, który zamiast z jezdni korzystał ze ścieżki dla rowerów. Nie przeszkadzał mu fakt, że w tym samym czasie ze ścieżki korzystało wielu rowerzystów. Kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się motocyklem kierował 45-latek. Mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a jego motocykl nie ma badań technicznych i ubezpieczenia OC. Motocyklista tłumaczył policjantom, że chciał sobie skrócić w ten sposób drogę do domu. Takie tłumaczenie policjantów nie przekonało. 45-latek odpowie za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów, jazdę motocyklem bez badań technicznych i ubezpieczenia. Za jazdę motocyklem po ścieżce rowerowej mundurowi odstąpili od postępowania mandatowego i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

30-07-2023 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Komentarze

  • Oj głupi. Wystarczyło niczym Zawisza powiedzieć, że nie wiedział iż nie można jeździć motorowerem po ścieżce rowerowej lub że myślał, że motor to rower.
    Szkoda też, że ów pan nie był z PiSu to nic by mu się nie stało.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM