REKLAMA [A] - GBS BANK
Kradzież katalizatora w oku policyjnej kamery – podejrzani zatrzymani na gorącym uczynku. [WIDEO]

Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy na jednym z osiedli próbowali ukraść katalizator z osobowego audi. Jednego z mężczyzn policjanci zauważyli pod samochodem, a drugi ukrył się przed nimi leżąc w pobliskich zaroślach. Chwilę zatrzymania uwieczniła policyjna kamera nasobna.

News will be here

Kradzieże katalizatorów z pojazdów zaparkowanych na ulicach i osiedlach są od kilku miesięcy zmorą w wielu polskich miastach. Mimo, że policjanci zatrzymują przestępców trudniących się tego typu działalnością, cały czas pojawiają się nowe grupy, które działając najczęściej w porze nocnej, wycinają katalizatory z zaparkowanych pojazdów. Zielonogórscy policjanci prowadzą intensywne działania, aby zatrzymywać sprawców tych przestępstw na gorącym uczy tynku i takie zatrzymanie miało miejsce także kilka dni temu w nocy.

We wtorek (10 maja) około godziny 1:00 zielonogórscy policjanci na jednej z ulic w centrum miasta zauważyli pojazd marki Audi A4, przy którym stał jakiś czarny przedmiot. Mundurowi postanowili to sprawdzić. Gdy zatrzymali się przy samochodzie okazało się, że jest to lewarek samochodowy, a pod autem zauważyli leżącą postać ubraną na czarno. Był to mężczyzna, który miał w ręku piłę i kilka narzędzi obok siebie, a pod pojazdem znajdował się częściowo już zdemontowany katalizator. Mężczyzna został zatrzymany.

W trakcie prowadzonych czynności mundurowi znaleźli przy podejrzanym kluczki od pojazdu marki Opel Vectra. We wnętrzu zaparkowanego niedaleko samochodu policjanci znaleźli liczne narzędzia mogące służyć do popełniania przestępstw. Tak zwany „policyjny nos” podpowiedział doświadczonym funkcjonariuszom, że zatrzymany mężczyzna nie działał sam i ktoś mógł mu pomagać, dlatego rozpoczęli poszukiwania ewentualnych wspólników w przestępczym procederze.

W trakcie dokładnego sprawdzenia terenu policjanci zauważyli, że ktoś schował się w pobliskich zaroślach, a na ich widok nagle położył się na ziemię. Natychmiast podbiegli w tym kierunku, gdzie znaleźli kolejnego mężczyznę. Jak się później okazało, on również brał udział w tym zdarzeniu, na co wskazywały chociażby jego pobrudzone ręce i narzędzia, jakie miał przy sobie. Obydwaj zostali zatrzymani i osadzeni jako podejrzewani o usiłowanie kradzieży katalizatora.

Zatrzymani mężczyźni to 30-letni mieszkaniec Zielonej Góry i 38-latek z powiatu krośnieńskiego. Jeden z nich jest znany Policji i był wcześniej notowany. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży katalizatora. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy ustalają czy zatrzymani nie mają na swoim koncie także innych podobnych przestępstw, do których doszło na terenie Zielonej Góry czy innych miast.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

13-05-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Komentarze

  • A prawda jest taka, że to porządni mechanicy naprawiali klientowi auto bo potrzebował mieć je na rano gotowe. Więc poświęcając swój czas dbając o klienta. Zdecydowali się za te marne grosze na naprawę w nocy. Świadczy o tym lewarek, narzędzia. Tylko funkcjonariusze policji źle odebrali tę sytuacje. A to wszystko przez szkolenie, że każdy obywatel jest podejrzany. Wysoki sądzie proszę o odrzucenie oskarżenia moich klientów oraz wnoszę o odszkodowanie z uwagi na to, że klient nie otrzymał zgodnie z umowa sprawnego samochodu na rano. Tak to będzie wyglądało w państwie \"prawa\".

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM