REKLAMA [A] - GBS BANK
Miał ponad dwa promile i przewoził rodzinę. Jazdę zakończył uderzając w drzewo.

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 41-letni kierowca, który przewoził trójkę dzieci i żonę.

News will be here

Nieodpowiedzialną jazdę mężczyzna zakończył wypadając z drogi i uderzając w drzewo. Młodzi pasażerowie doznali drobnych obrażeń i po badaniach w szpitalu mogli wrócić do domu. Nieodpowiedzialna jazda kierowcy skody będzie miała dalsze konsekwencje. Policjanci zatrzymali 41-latka i przedstawili zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości.

Bezpieczeństwo na drogach, to jeden z priorytetów dla policjantów w trakcie trwających wakacji. Aby nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji codziennie mundurowi starają się egzekwować przepisy wśród najbardziej niebezpiecznie jeżdżących kierowców. Również policyjne kampanie informacyjne przy współpracy z mediami mają na celu uświadomienie zagrożenia jakie niesie ze sobą nieodpowiedzialność i brawura za kierownicą.

Zdecydowana większość zmotoryzowanych zachowuje rozsądek na drodze. Niestety są też przykłady skrajnej nieodpowiedzialności, która wiąże się ze śmiertelnym zagrożeniem. Osoby takie muszą mieć jednak świadomość, że stwarzają ryzyko poważnego wypadku nie tylko dla siebie, ale dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Tak było w przypadku skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy skody, który przewoził jeszcze cztery osoby w tym trójkę nastoletnich dzieci. Około godziny 17 w niedzielę 16 czerwca policjanci dostali informację o wypadku w Drezdenku. Na miejscu okazało się, że kierowca auta stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Pomocy medycznej wymagały dzieci. Badanie policyjnym alkomatem wykazano ponad dwa promile alkoholu w organizmie kierowcy.

Najpoważniejsze obrażeń doznał 15-latek, u którego stwierdzono złamanie ręki. Na szczęście wszyscy pasażerowie, jeszcze tego samego dnia po badanych trafili do domu. Kierowca skody został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

18-07-2023 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM