REKLAMA [A] - GBS BANK
Pościg za 16-letnim motocyklistą zakończony poważnymi konsekwencjami dla nieletniego.

Młodość może rządzić się swoimi prawami? Zdecydowanie NIE, kiedy na szali kładzie się zdrowie i życie, a wszystko to dla adrenaliny i dreszczyku emocji.

News will be here

16-latek, który notabene w ogóle nie powinien kierować motocyklem, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. Usiłował uniknąć konsekwencji, wjeżdżając w trudno dostępny teren leśny. Doświadczeni funkcjonariusze na dali jednak za wygraną, pieszo doganiając uciekiniera. Motocykl, którym poruszał się chłopak nie był dopuszczony do ruchu. Za swoje skrajnie nieodpowiedziane zachowanie będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich.

W niedzielę (2 października) policjanci sulęcińskiej drogówki patrolowali miejscowość Krzeszyce. Późnym popołudniem ich uwagę zwrócił młody chłopak poruszający się motocyklem typu cross bez tablicy rejestracyjnej. Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli.

Nadali sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak na ich widok motocyklista przyśpieszył i zaczął uciekać. Usiłował zgubić funkcjonariuszy wjeżdżając na pole uprawne, a następnie w teren leśny. Tam o mały włos, nie wjechał w spacerującą z wózkiem dziecięcym rodzinę. Policjanci nie odpuszczali, byli tuż za nim. W pewnym momencie, chłopak zaczął jechać slalomem pomiędzy drzewami, licząc, że tak zdoła uciec. Nic bardziej mylnego. Mundurowi zatrzymali radiowóz i rozpoczęli pościg pieszy. Po chwili uciekinier został schwytany.

Już po kilku minutach, powód a tak właściwie powody zachowania motocyklisty były jasne. Po pierwsze miał on 16 lat, więc nie mógł prowadzić jednośladu. Motocykl nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia, został on odholowany na policyjny parking. Skrajnie nieodpowiedzialny nastolatek został przekazany pod opiekę matki. To jednak dopiero początek jego problemów. Za swoje zachowanie, w tym niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę bez uprawnień oraz kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich.

Źródło:Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

08-10-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM