REKLAMA [A] - GBS BANK
Ukradł busa za 200 000 zł. Auto zostało odzyskane.

Młody mężczyzna z bogatą listą zarzutów - 21-latek usiłował uciekać przed policją kradzionym busem, później pieszo.

News will be here

Posiadał przy sobie środki odurzające i jest podejrzewany o to, że kierował pojazdem pod ich wpływem. Usłyszy również zarzut paserstwa. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 za dwa z popełnionych czynów oraz nawet dożywotnia utrata prawo jazdy.

Chęć szybkiego (nielegalnego) zarobku lub młodzieńcza brawura w życiu zazwyczaj kończą się twardym zderzeniem z rzeczywistością. Przekonał się o tym młody, 21-letni mężczyzna, mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego. Lista zarzutów i grożące konsekwencje prawne stawiają jego przyszłość w czarnych barwach.

Świebodzińscy policjanci z Wydziału Kryminalnego w ubiegłym tygodniu (7 września) uzyskali informacje o przemieszczającym się w kierunku Świebodzina kradzionym pojeździe. Miał być to warty ponad 200 tysięcy złotych Fiat Ducato, który został utracony na terenie Niemiec.

Po namierzeniu pojazdu na trasie „kryminalni” skontaktowali się z patrolem interwencyjnym, który poruszał się oznakowanym radiowozem i podjęli próbę zatrzymania auta do kontroli. Na widok sygnałów młody człowiek rozpoczął ucieczkę. Nie potrafiąc uciec pojazdem, zatrzymał się i próbował ucieczki pieszo. Trwała ona równie krótko jak ta pojazdem. Zatrzymany przez policjantów przyznał się, że ucieka, ponieważ auto, którym jedzie jest kradzione.

Na pojeździe założone zostały fałszywe tablice rejestracyjne. W trakcie czynności przy 21-latku ujawniono środki odurzające w postaci amfetaminy oraz marihuany. Mężczyźnie została pobrana krew do badań, ponieważ jest podejrzewany również o to, że prowadził auto będąc w stanie odurzenia. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 i nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W przypadku potwierdzenia się podejrzeń prowadzenia pojazdu w stanie odurzenia również grozi mu kara pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy, kara grzywny i obowiązek wpłaty 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Za paserstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Za posiadanie środków odurzających do 3 lat. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Tłumaczył się, że trudna sytuacja życiowa zmusiła go do skorzystania z okazji.

Źródło: Policja Świebodzin

15-09-2022 Redakcja
Portal LubuskieOnline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Profesjonalne projekty elewacji domów w formie wizualizacji 2D/3D

Zachęcamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego biura Elewacyjnie.pl, które oferuje projekt elewacji przedstawiany za ...


Firmowe strony internetowe, Strona i Sklep internetowy, Pozycjonowanie

Dzień dobry, Zachęcam do skorzystania z usługi stworzenia strony internetowej dla przedstawienia Państwa firmy, obiektu lub i...

Reklama [B]

Śledź nas

Najczęściej oglądane

Cud w gorzowskim szpitalu.

Cud w gorzowskim szpitalu.

Gorzowscy lekarze kolejny raz doprowadzili do szczęśliwego końca ciążę w sytuacji, gdy zbyt wcześnie odeszły wody płodowe. Teraz mały Tymon wraz z rodzicami jest już w domu.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

Tragiczny wypadek na szosie Kostrzyńskiej.

W piątek około godziny 10:45 na węźle Skwierzyna Zachód doszło do tragicznego zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się udaje.

W dobie szalejącego kryzysu niełatwo być liderem biznesu. Im się...

Wzrost kosztów produkcji, kosztów utrzymania firm i pracowników. Wysokie ceny materiałów, nieaktualne kosztorysy, bo sytuacja dynamicznie się zmienia.

Ostatnie komentarze

Sonda

Czy podoba Ci się portal LubuskieOnline.pl ?

TAK
NIE
NIE WIEM