Reklama [A] - GBS Bank

Wiadomości

Bezpiecznie na drogach - podsumowanie weekendu na terenie naszego powiatu.

Za nami kolejny niemal letni weekend, który był okazją do wyjazdów i podróży. Dla stargardzkich policjantów, którzy codziennie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu był to czas wzmożonej pracy.

Podczas minionego weekendu od piątku do poniedziałkowego poranka na terenie naszego powiatu nie odnotowaliśmy żadnego wypadku. Doszło do 5 niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących.

Dbanie o bezpieczeństwo na drogach, a także ład i porządek publiczny to jedne z ważniejszych zadań realizowanych przez stargardzkich mundurowych. Weekendy generują zawsze wzmożony ruch na drogach, co wiąże się z ryzykiem większej ilości wypadków lub kolizji.

Policjanci stargardzkiej drogówki, w tym funkcjonariusze z grupy „SPEED” podczas analizowanego okresu ujawnili łącznie 119 sprawców wykroczeń. Z liczby tej 86 kierujących przekroczyło dozwoloną przepisami prędkość. Pozostałe wykroczenia to między innymi nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Stargardzcy funkcjonariusze podczas weekendu przebadali 312 kierujących na zawartość alkoholu zatrzymując 11 nietrzeźwych kierujących, w tym 3 kierujących samochodem oraz 8 rowerzystów.

Na terenie naszego powiatu mundurowi przeprowadzili 257 interwencji, które zgłoszone zostały przez mieszkańców legitymując przy tym 353 osoby. Zatrzymanych zostało 3 sprawców przestępstw kryminalnych oraz 10 poszukiwanych osób.

Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą i przestrzeganie przepisów. Dobra pogoda nie powinna uśpić naszej czujności. Pamiętajmy o tym, że dobre warunki na drodze nie zawsze są gwarantem bezpiecznej jazdy.

Źródło: KPP Stargard

09-05-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Chętnie czytane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprow...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody i...

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możl...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wysta...

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale tak...

Ogłoszenia

Śledź nas

Warto przeczytać

Ochroń się przed podwyżkami za energię.

Ochroń się przed podwyżkami za energię.

Wiemy już za ile będziesz sprzedawał wyprodukowaną energię.

Zmarzlikomania w GBSBanku trwa!

Zmarzlikomania w GBSBanku trwa!

To już 3 lata wspaniałej współpracy. W ostatnim czasie po raz kolejny doszło do spotkania przedstawicieli GBSBanku z reprezentantem Polski w żużlu, kapitanem Stali Gorzów i mistrzem świata speedway Grand Prix 2019 i 2020 w żużlu – Bartoszem Zmrzlikiem.

Nowe zasady wjazdu do Polski z Niemiec od 28 marca.

Nowe zasady wjazdu do Polski z Niemiec od 28 marca.

Od poniedziałku, 28 marca zmieniają się zasady wjazdu do Polski z Niemiec. Podróżnych nie będzie już obowiązywać 7-dniowa kwarantanna. Dotyczy to również wjazdu z innych krajów należących do strefy Schengen.

Płatności przyszłości podbijają region. Opłatomaty już w 6 oddziałach GBSBanku.

Płatności przyszłości podbijają region. Opłatomaty już w 6 oddzi...

Są inteligentne, nowoczesne i samoobsługowe, a przede wszystkim dostępne nie tylko w największych miastach województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego. Opłatomaty, których celem jest szybkie i samodzielne wnoszenie opłat przez użytkowników znajdziemy w od...