Cztery odsłony parku.

Mnóstwo zieleni, miejsca do relaksu, różne gatunki roślin i ciekawe rozwiązania architektoniczne – studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego zaprezentowali efekty warsztatów w naszym mieście.

News will be here

Przez kilka ostatnich dni intensywnie pracowali nad koncepcjami nowego parku na os. Pyrzyckim. W swoich propozycjach uwzględnili sugestie mieszkańców, którzy chętnie podsuwali pomysły na to zielone miejsce.

Stargardzianie rzeczywiście zaangażowali się w ten projekt i nawiązali wartościowy dialog ze studentami ZUT i ich wykładowcami. Zamknięcie tego etapu zdecydowanie przybliża nas do tak oczekiwanego parku na tym osiedlu. Nie zwalniamy tempa. Z niecierpliwością czekamy na ostateczną wersję projektu. Zapewniam, że nadal intensywnie pracujemy nad tym, żeby kolejne miejsce rekreacji i wypoczynku było dostępne tak szybko, jak tylko to możliwe – mówi prezydent Rafał Zając.

Podczas kolejnego spotkania z mieszkańcami studenci przedstawili 4 różne koncepcje parku. Każda grupa szczegółowo opowiedziała o swoich pomysłach i przedstawiła wizualizacje. Był również czas na bezpośrednie rozmowy i odpowiedzi na pytania. Choć projekty znacznie się od siebie różniły, we wszystkich wzięto pod uwagę pomysły zgłaszane przez stargardzian podczas poprzednich konsultacji oraz wyniki internetowej ankiety. Dzięki temu w koncepcjach znalazły się m.in. łąki kwietne, ogródki społeczne, domki dla owadów, zbiorniki wodne i ścieżki sensoryczne.

Na podstawie pomysłów studentów przygotowany zostanie kompletny, ostateczny projekt nowego parku na os. Pyrzyckim. Poznamy go najprawdopodobniej wiosną 2023 r. Kolejny etap to opracowanie niezbędnej dokumentacji. Wtedy przyjdzie czas na wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie prac.Zdjęcia: UM w Stargardzie

25-11-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze