Płatności przyszłości podbijają region. Opłatomaty już w 6 oddziałach GBSBanku.

Są inteligentne, nowoczesne i samoobsługowe, a przede wszystkim dostępne nie tylko w największych miastach województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego. Opłatomaty, których celem jest szybkie i samodzielne wnoszenie opłat przez użytkowników znajdziemy w oddziałach Gospodarczego Banku Spółdzielczego z Barlinka.

News will be here

Inteligentne terminale samoobsługowe wkraczają do obsługi instytucjonalnej (obecne są coraz częściej w sektorze publicznym, administracyjnym i bankowym).

Interaktywne urządzenia umożliwiające sprawne dokonywanie opłat - bez konieczności stania w kolejce do kas – to najnowszy trend obecny nie tylko w dużych miastach. Już dziś możemy z nich skorzystać w Barlinku, Myśliborzu, Dębnie, Pełczycach, Witnicy i Kostrzynie nad Odrą – w tamtejszych oddziałach GBSBanku. Kolejne przybędą wkrótce również do innych obsługiwanych przez nas miejscowości (Bierzwnik, Bogdaniec, Gorzów Wlkp., Krzeszyce, Słońsk, Stargard i Szczecin).

Nowoczesne rozwiązania technologiczne w służbie płatności masowych

- Idea opłatomatu powstała z potrzeby rozwiązań systemowych – inicjatywy zakładającej rozwój stanowisk samoobsługowych w bankowości. Ich wprowadzenie do powszechnego użytku spowoduje ok. 30-procentowe zmniejszenie zapotrzebowania na kasową obsługę gotówkową w ciągu niespełna 2 lat – podkreśla Bożena Głogowska Wiceprezes Zarządu GBSBanku.

Oznacza to również, że 20% wpłat i wypłat gotówkowych zostanie przeniesione do recyklerów w celu sprawniejszego przechowywania i udostępniania banknotów.

Za pomocą terminala każdy użytkownik będzie w stanie samodzielnie dokonać opłat bezgotówkowych (przelewem lub kartą płatniczą), wykonać przelew na dowolny rachunek, na przykład na konto banku, spółdzielni mieszkaniowej albo instytucji.

Opłatomaty umożliwią pełen dostęp do bankowości elektronicznej i dadzą możliwość korzystania z oferty Banku poza domem, bez konieczności szukania darmowego wi-fi. Ponadto za ich pośrednictwem będzie się można również skontaktować z infolinią oraz konsultantami GBSBanku, co pozwoli zmniejszyć kolejki i przyspieszyć obsługę w oddziałach – przekonuje Bożena Głogowska.

Nowe technologie, To więcej możliwości!

Rozwiązania samoobsługowe już od jakiegoś czasu sprawdzają się w supermarketach, gdzie klienci chwalą sobie możliwość samodzielnego dokonywania płatności za zakupy.

Samoobsługa w banku czy urzędzie to ciąg dalszy zmian w otaczającej nas rzeczywistości. – opłacanie podatków, wnoszenie opłat za wydanie dokumentów, czy regulowanie rachunków za prąd, gaz, mieszkanie… to wszystko dostępne jest z poziomu opłatomatu dla każdego, kto chce skorzystać z banku, ale nie koniecznie chce czekać, aż zostanie obsłużony – zwraca uwagę Bożena Głogowska.

Bank upatruje w nowych rozwiązaniach samych korzyści, do których należą przede wszystkim zmniejszenie zaangażowania pracowników w realizację transakcji przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych parametrów bezpieczeństwa, automatyzacja procesu księgowania wpłat, szybka identyfikacja płatności oraz obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem tradycyjnych kas.
Dodatkowo opłatomaty wpłyną na zmniejszenie kosztów obrotu gotówkowego, a nawet pozwolą na dotarcie z ofertą Banku do większej liczby klientów.

[Materiał sponsorowany]

19-03-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze