Wiadomości

Dolice. 900 konne Audi uderzyło w dom. Kierowca nie żyje.

Dolice. 900 konne Audi uderzyło w dom. Kierowca nie żyje.

09-07-2023

W niedzielę około godziny 7 w Dolicach doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Audi RSQ8 uderzył w budynek mieszkalny. Na miejscu śmierć poniósł kierowca.

4 miliony na modernizację stacji uzdatniania wody w Lipniku.

4 miliony na modernizację stacji uzdatniania wody w Lipniku.

18-05-2023

Dzięki wsparciu samorządu województwa zostanie zrealizowana inwestycja, na którą czekają mieszkańcy gminy Kobylanka i gminy wiejskiej Stargard.

Kluczewo. Duża inwestycja i modernizacja ul. Kosmonautów, Lotników i Lelewela.

Kluczewo. Duża inwestycja i modernizacja ul. Kosmonautów, Lotników i Lelewela.

24-01-2023

Ponad 20 000 000 zł będzie kosztowała ogromna inwestycja w gruntowną modernizację ul. Kosmonautów, ul. Lotników i fragmentu ul. J. Lelewela.

Park&Ride - to robi wrażenie.

Park&Ride - to robi wrażenie.

24-01-2023

300 miejsc dla samochodów osobowych, parking dla autokarów turystycznych, wiaty, stojaki i boksy dla rowerów, ładowarka do elektryków, kompresory do pompowania, odkurzacz i punkt na nieczystości dla autobusów i kamperów – to wszystko i znacznie więcej udog...

Marihuana, amfetamina i ecstasy zabezpieczone przez stargardzkich kryminalnych.

Marihuana, amfetamina i ecstasy zabezpieczone przez stargardzkich kryminalnych.

24-01-2023

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali 29- latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Neo-Nówka w Choszcznie i Stargardzie !!!

Neo-Nówka w Choszcznie i Stargardzie !!!

24-01-2023

Już 04 lutego najpopularniejszy kabaret w Polsce zaprezentuje swój najnowszy program – Tradycje Polskie.

Warnice coraz bliżej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 106.

Warnice coraz bliżej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 106.

08-12-2022

Warnice coraz bliżej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 106. Samorząd województwa i Gmina Warnice zadeklarowały współpracę.

HydraSpecma inwestuje w parku.

HydraSpecma inwestuje w parku.

06-12-2022

W Stargardzkim Parku Przemysłowym od 2013 r. działa firma HydraSpecma. Szwedzkie przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji komponentów hydraulicznych i montażu takich systemów w maszynach i urządzeniach.

Kierował mimo zakazu, był poszukiwany i miał przy sobie narkotyki.

Kierował mimo zakazu, był poszukiwany i miał przy sobie narkotyki.

06-12-2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Chevroletem.

Cztery odsłony parku.

Cztery odsłony parku.

25-11-2022

Mnóstwo zieleni, miejsca do relaksu, różne gatunki roślin i ciekawe rozwiązania architektoniczne – studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego zaprezentowali efekty warsztatów w naszym mieście.

Kolejny krok w celu pozyskania środków na rozwój Gminy Ińsko.

21 lutego 2022 roku, w Starej Dąbrowie Wójtowie i Burmistrzowie z Gmin Powiatu Staragrdzkiego wzięli udział w spotkaniu mającym na celu podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy na rzecz przygotowania strategii terytorialnej.

W ramach szerokiej współpracy, obejmującej samorząd Województwa Zachodniopomorskiego (w roli koordynatora) gminy Gmina Chociwel, Gmina Ińsko, Gmina Suchań, Gmina Dolice, Gmina Marianowo , Gmina Dobrzany, Gmina Stara Dąbrowa, powstanie wspólna strategia terytorialna wraz z pakietem projektów kluczowych dla rozwoju obszaru partnerstwa.

Nowa perspektywa unijna już przed nami tylko wspólnie mamy szansę na pozyskanie dodatkowych środków finansowych.

Czym jest ZIT? (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne)

W obecnej perspektywie finansowej szczególne znaczenie przypisuje się planowaniu procesów rozwojowych w oparciu o zasadę zintegrowanego podejścia terytorialnego.

Zakłada ona dostosowanie interwencji do potrzeb określonych geograficznie obszarów, których granice wyznaczają wspólne uwarunkowania rozwojowe oraz silne i wielokierunkowe powiązania funkcjonalne.

Taki model zarządzania rozwojem regionalnym sprzyja poprawie efektywności polityki spójności i to zarówno pod kątem poniesionych nakładów, jak i uzyskanych wyników, gdyż zakłada skoordynowanie i komplementarność wsparcia pochodzącego z różnych źródeł, ale też odwołuje się do specyfiki obszaru, w szczególności do jego naturalnych czynników wzrostu, którymi są zarówno określone zasoby jak i silne powiązania funkcjonalne.

Podejście to zostało szerzej zdefiniowane w założeniach i celach polityki regionalnej w Polsce zawartych w Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2010-2020.

Kierunkowe zapisy dokumentu odnoszą się zarówno do wykorzystania i rozwijania wewnętrznych czynników wzrostu konkretnych terytoriów (tzw. zasobów endogenicznych), wspomagania rozprzestrzeniania procesów rozwoju z ośrodków wzrostu na pozostałe obszary, jak też wprowadzenia nowych instrumentów partnerstwa i koordynacji działań między różnymi szczeblami władz publicznych.

Jednym z proponowanych instrumentów realizacji wymiaru terytorialnego polityki rozwoju i jednocześnie platformą dla współpracy samorządów są Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT).

Przy pomocy tego narzędzia partnerstwa jednostek samorządu terytorialnego – miast i powiązanych z nimi funkcjonalnie gmin oraz władze województwa ustalają wspólne cele rozwojowe, a następnie wskazują zintegrowane przedsięwzięcia niezbędne do ich osiągnięcia, łączące działania finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności.

Źródło: UM Ińsko

05-03-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Chętnie czytane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprow...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody i...

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możl...

Ogłoszenia

Śledź nas