Wiadomości

Dolice. 900 konne Audi uderzyło w dom. Kierowca nie żyje.

Dolice. 900 konne Audi uderzyło w dom. Kierowca nie żyje.

09-07-2023

W niedzielę około godziny 7 w Dolicach doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Audi RSQ8 uderzył w budynek mieszkalny. Na miejscu śmierć poniósł kierowca.

4 miliony na modernizację stacji uzdatniania wody w Lipniku.

4 miliony na modernizację stacji uzdatniania wody w Lipniku.

18-05-2023

Dzięki wsparciu samorządu województwa zostanie zrealizowana inwestycja, na którą czekają mieszkańcy gminy Kobylanka i gminy wiejskiej Stargard.

Kluczewo. Duża inwestycja i modernizacja ul. Kosmonautów, Lotników i Lelewela.

Kluczewo. Duża inwestycja i modernizacja ul. Kosmonautów, Lotników i Lelewela.

24-01-2023

Ponad 20 000 000 zł będzie kosztowała ogromna inwestycja w gruntowną modernizację ul. Kosmonautów, ul. Lotników i fragmentu ul. J. Lelewela.

Park&Ride - to robi wrażenie.

Park&Ride - to robi wrażenie.

24-01-2023

300 miejsc dla samochodów osobowych, parking dla autokarów turystycznych, wiaty, stojaki i boksy dla rowerów, ładowarka do elektryków, kompresory do pompowania, odkurzacz i punkt na nieczystości dla autobusów i kamperów – to wszystko i znacznie więcej udog...

Marihuana, amfetamina i ecstasy zabezpieczone przez stargardzkich kryminalnych.

Marihuana, amfetamina i ecstasy zabezpieczone przez stargardzkich kryminalnych.

24-01-2023

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali 29- latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Neo-Nówka w Choszcznie i Stargardzie !!!

Neo-Nówka w Choszcznie i Stargardzie !!!

24-01-2023

Już 04 lutego najpopularniejszy kabaret w Polsce zaprezentuje swój najnowszy program – Tradycje Polskie.

Warnice coraz bliżej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 106.

Warnice coraz bliżej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 106.

08-12-2022

Warnice coraz bliżej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 106. Samorząd województwa i Gmina Warnice zadeklarowały współpracę.

HydraSpecma inwestuje w parku.

HydraSpecma inwestuje w parku.

06-12-2022

W Stargardzkim Parku Przemysłowym od 2013 r. działa firma HydraSpecma. Szwedzkie przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji komponentów hydraulicznych i montażu takich systemów w maszynach i urządzeniach.

Kierował mimo zakazu, był poszukiwany i miał przy sobie narkotyki.

Kierował mimo zakazu, był poszukiwany i miał przy sobie narkotyki.

06-12-2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Chevroletem.

Cztery odsłony parku.

Cztery odsłony parku.

25-11-2022

Mnóstwo zieleni, miejsca do relaksu, różne gatunki roślin i ciekawe rozwiązania architektoniczne – studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego zaprezentowali efekty warsztatów w naszym mieście.

Solidarni z Ukrainą. Pomorze Zachodnie wysyła karetkę i sprzęt medyczny.

Ambulans i zapasy środków opatrunkowych wyruszą ze Szczecina w kierunku wschodniej granicy.

– To początek naszej pomocy – zapowiedział marszałek Olgierd Geblewicz. Samorząd województwa zachodniopomorskiego w dalszej kolejności zamierza wysłać na Ukrainę również łóżka szpitalne, defibrylatory, respiratory, leki, sprzęt chirurgiczny, a także wyposażenie oddziału rehabilitacyjnego.

Pogrążona w wojnie Ukraina potrzebuje wsparcia. Województwo Zachodniopomorskie jako jeden z pierwszych polskich regionów zapowiedziało pomoc humanitarną. Pierwszy pakiet darów jest już gotowy. Do wyjazdu na Wschód przygotowano m.in. karetkę wyposażoną w sprzęt ratunkowy.

Do niedawna była ona użytkowana przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego. Pojazd jest w pełni sprawny technicznie, posiada aktualne przeglądy. Najprawdopodobniej jeszcze w poniedziałek wyruszy w kierunku polsko-ukraińskiej granicy.

Tydzień temu spotkaliśmy się z konsulem honorowym Ukrainy w Szczecinie Henrykiem Kołodziejem i rozmawialiśmy o możliwościach pomocy. Już wówczas deklarowaliśmy wsparcie rzeczowe i materialne. Dziś w obliczu wojny możemy powiedzieć, że kontynuujemy wspólne działania, bo pomoc przekazywaliśmy przyjaciołom z Ukrainy w latach wcześniejszych. Chcemy działać jak najszybciej. Dziś mówiliśmy o jednej karetce wypełnionej materiałami medycznymi. To dzięki solidarnej postawie załogi WSPR, ten dar powinien jeszcze dziś wyjechać na Ukrainę. To początek naszej pomocy – tłumaczył zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

WSPR w ramach akcji pomocy dla Ukrainy przygotowała również dwie palety środków opatrunkowych.

Pomoc i serce okazane przez Polaków to rzecz niespotykana. Polacy są gotowi pomagać całym ukraińskim rodzinom, za co serdecznie dziękuję. Każdy gest i dar się liczy – podkreślił konsul honorowy Ukrainy w Szczecinie Henryk Kołodziej.

Wartość darów to ok. 250 tysięcy złotych, w tym ambulansu - ponad 140 tys. zł.

Przekazujemy Ukraińcom to co mamy najlepszego. To sprawna i pełni wyposażona karetka, jeszcze klika dni temu służąca w naszych zasobach – przyznał dyrektor WSPR Roman Pałka.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami marszałka Olgierda Geblewicza samorząd województwa zamierza zorganizować dla Ukrainy więcej sprzętu medycznego. Marszałkowski Wydział Zdrowia zbierał dane ze szpitali i innych jednostek ochrony zdrowia. Co mogą przekazać? I w jakiej ilości? Już wiadomo, że pomoc charytatywna ma objąć kilkadziesiąt łóżek szpitalnych, defibrylatory, respiratory, sprzęt chirurgiczny, leki przeciwbólowe, antybiotyki. Wartość tej pomocy szacowana jest wstępnie na 374 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu o pomocy humanitarnej dla Ukrainy marszałek rozmawiał m.in. z Konsulem Honorowym Ukrainy w Szczecinie Henrykiem Kołodziejem oraz przewodniczącym szczecińskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce Janem Syrnykiem. Konsul zgłosił zapotrzebowanie dotyczące wyposażenia oddziału geriatrii i rehabilitacji. Taki sprzęt również jest kompletowany. W organizacji pomocy dla Ukrainy najważniejszy jest czas, więc w pierwszym rzucie prawdopodobnie zostanie przekazany sprzęt znajdujący się w zasobach marszałkowskich szpitali.

Przygotowując pomoc humanitarną Województwo Zachodniopomorskie współpracuje z administracją rządową i samorządowcami. W piątek, 25 lutego br. odbyło się posiedzenie Związku Województw RP, którego prezesem jest Olgierd Geblewicz.

Będziemy współpracować z innymi samorządami, by organizacja pomocy była jak najbardziej efektywna, jak najszybsza, a jej zakres jak najszerszy – zapowiada Olgierd Geblewicz. – Pomorze Zachodnie jest najdalej położone od granicy Ukrainy, ale obywatele tego kraju są nam bliscy. Między innymi dzięki naszym związkom i współpracy z mniejszością ukraińską – dodał.

Województwo Zachodniopomorskie przygotowuje również miejsca dla uchodźców z terenów działań wojennych. Wykorzysta do tego przede wszystkim bazę uzdrowisk i internatów szkolnych.

Źródło: WZP

28-02-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Chętnie czytane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprow...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody i...

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możl...

Ogłoszenia

Śledź nas