Jaką odzież powinien nosić pracownik na budowie?

Codzienna praca na budowie to wyzwanie nawet dla największych herosów. Ogromny wysiłek fizyczny oraz specyficzne, często trudne warunki pracy i duże ryzyko zagrożeń zdrowia, a nawet życia  to mieszanka, która sprawia, że profesjonalna odzież ochronna staje się w tej profesji obowiązkowym elementem wyposażenia każdego pracownika.

News will be here

Jak jednak dokonać wyboru, która odzież robocza będzie najbardziej odpowiednia? Co powinno wchodzić w jej skład?

Każdy kto prowadzi firmę budowlaną ma obowiązek znać przepisy BHP odnośnie pracy na budowie oraz wyposażenia takiegoż pracownika. Przed zakupem dobrze jest na spokojnie przemyśleć, jaka odzież robocza będzie zgodna z wytycznymi BHP, a jednocześnie wygodna i praktyczna. Jako eksperci w branży BHP zdecydowanie rekomendujemy kombinezony lub ogrodniczki jako najlepsze rozwiązanie do prac na budowie, najlepiej wykonane z drelichu lub innego, oddychającego, przewiewnego materiału. Bardzo istotne jest, aby posiadały dużo kieszeni do przechowywania niezbędnych narzędzi i akcesoriów.

Praca na budowie to również zmienne warunki atmosferyczne dlatego warto, by nasz pracownik był na to przygotowany.  Inna odzież robocza sprawdzi się zimą, gdy temperatury powietrza oscylują w granicach 0 stopni Celsjusza i pada deszcz lub śnieg, a inna w gorące, letni dni.

Idealnie będzie, jeśli pracownik budowlany zostanie zabezpieczony od stóp do głów. Na budowie chyba największym zagrożeniem dla zdrowia jest to, że możemy w coś uderzyć nogą, potknąć się, a różnego rodzaju ciężkie materiały, maszyny itp. mogą upaść nam na nogi.

Dlatego tak istotne jest zadbanie o odpowiednie, profesjonalne obuwie robocze.

W końcu doskonałym uzupełnieniem odzieży roboczej pracownika będzie specjalna ochrona głowy. I tutaj proponujemy Państwu szeroki asortyment kasków czy jak kto woli hełmów ochronnych. Po co się je stosuje?  Tego już chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba.

Kompleksowo zabezpieczony pracownik budowlany równa się wydajna praca, ale tak samo ważne czyste sumienie i bezpieczeństwo pracodawcy.

Autor artykułu:

Best sp.j. Centrum bhp i ppoż.

Oddział Gorzów Wielkopolski

Ul. Zielona 33/34 66-400 Gorzów Wielkopolski

tel +48 509 785 214

https://bst24.pl/kategoria-produktu/odziez-robocza/

biuro@bst24.pl

19-09-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze