Nowe targowiska w Dolicach, Barwicach i Chojnie.

Aby polepszyć komfort zarówno producentów, jak i kupujących w Dolicach, Barwicach i Chojnie pojawią się nowe targowiska. W budowie i przebudowie takich miejsc pomogą unijne środki z PROW 2014-2020 o łącznej wysokości blisko 2,6 mln zł.

- To ważne miejsca dla lokalnych społeczności. Chcemy sprzedawcom zapewnić wysoki komfort pracy, a kupującym zakupy w lepszych warunkach. Cieszę się, że dzięki unijnym środkom Gminy zrealizują kolejne takie inwestycje na Pomorzu Zachodnim – mówi wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Prawie 600 tys. zł z PROW 2014-2020 trafi do Gminy Dolice. Dzięki tym środkom beneficjent wybuduje targowisko gminne "Mój Rynek" w miejscowości Dolice. Całkowity koszt wyniesie ok. 940 tys. zł.

Takie nowe miejsce, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, powstanie także w Barwicach. Na ten cel do Gminy Barwice trafi ponad 960 tys. zł, a całkowity koszt wyniesie ponad 1,8 mln zł .

W Chojnie unijne wsparcie, w wysokości miliona złotych, pozwoli na przebudowę targowiska. Zostanie wykonane m.in. nowe zadaszenie stanowisk handlowych, zadaszenie ciągów komunikacyjnych, budowa toalety, stworzenie części wypoczynkowej oraz montaż instalacji: wodociągowej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Całkowity koszt zadania to ok. 2 mln zł.

O dotację mogły starać się gminy i powiaty oraz związki międzygminne i powiatowe w miejscowościach liczących do 200 tys. mieszkańców. Jeden projekt mógł otrzymać maksymalnie 1 mln zł. Przyznane środki mogą dotyczyć budowy nowego targowiska lub przebudowy już istniejącego. Dzięki dofinansowaniu obiekty te staną się nowoczesnymi i wygodnymi strefami handlu dla rolników z danego regionu, którzy na preferencyjnych warunkach będą mogli sprzedawać produkowane przez siebie artykuły rolno-spożywcze.

W tej perspektywie unijnej, do tej pory, na inwestycje związane z targowiskami przeznaczono łącznie prawie 6 mln zł. Środki te pozwoliły na budowę lub modernizację 9 targowisk.

Zdjęcie: przykładowe.

04-03-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Wiadomości Stargard

Sonda

Czy Stargard to fajne miejsce do życia?

TAK
NIE
NIE WIEM
GBS BANK Reklama C Poziomy C

Chętnie czytane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprow...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody i...

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możl...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wysta...

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale tak...

Ogłoszenia

Śledź nas

Warto przeczytać

Ochroń się przed podwyżkami za energię.

Ochroń się przed podwyżkami za energię.

Wiemy już za ile będziesz sprzedawał wyprodukowaną energię.

Zmarzlikomania w GBSBanku trwa!

Zmarzlikomania w GBSBanku trwa!

To już 3 lata wspaniałej współpracy. W ostatnim czasie po raz kolejny doszło do spotkania przedstawicieli GBSBanku z reprezentantem Polski w żużlu, kapitanem Stali Gorzów i mistrzem świata speedway Grand Prix 2019 i 2020 w żużlu – Bartoszem Zmrzlikiem.

Nowe zasady wjazdu do Polski z Niemiec od 28 marca.

Nowe zasady wjazdu do Polski z Niemiec od 28 marca.

Od poniedziałku, 28 marca zmieniają się zasady wjazdu do Polski z Niemiec. Podróżnych nie będzie już obowiązywać 7-dniowa kwarantanna. Dotyczy to również wjazdu z innych krajów należących do strefy Schengen.

Płatności przyszłości podbijają region. Opłatomaty już w 6 oddziałach GBSBanku.

Płatności przyszłości podbijają region. Opłatomaty już w 6 oddzi...

Są inteligentne, nowoczesne i samoobsługowe, a przede wszystkim dostępne nie tylko w największych miastach województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego. Opłatomaty, których celem jest szybkie i samodzielne wnoszenie opłat przez użytkowników znajdziemy w od...