Reklama [A] - GBS Bank
Nowe targowiska w Dolicach, Barwicach i Chojnie.

Aby polepszyć komfort zarówno producentów, jak i kupujących w Dolicach, Barwicach i Chojnie pojawią się nowe targowiska. W budowie i przebudowie takich miejsc pomogą unijne środki z PROW 2014-2020 o łącznej wysokości blisko 2,6 mln zł.

- To ważne miejsca dla lokalnych społeczności. Chcemy sprzedawcom zapewnić wysoki komfort pracy, a kupującym zakupy w lepszych warunkach. Cieszę się, że dzięki unijnym środkom Gminy zrealizują kolejne takie inwestycje na Pomorzu Zachodnim – mówi wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Prawie 600 tys. zł z PROW 2014-2020 trafi do Gminy Dolice. Dzięki tym środkom beneficjent wybuduje targowisko gminne "Mój Rynek" w miejscowości Dolice. Całkowity koszt wyniesie ok. 940 tys. zł.

Takie nowe miejsce, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, powstanie także w Barwicach. Na ten cel do Gminy Barwice trafi ponad 960 tys. zł, a całkowity koszt wyniesie ponad 1,8 mln zł .

W Chojnie unijne wsparcie, w wysokości miliona złotych, pozwoli na przebudowę targowiska. Zostanie wykonane m.in. nowe zadaszenie stanowisk handlowych, zadaszenie ciągów komunikacyjnych, budowa toalety, stworzenie części wypoczynkowej oraz montaż instalacji: wodociągowej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Całkowity koszt zadania to ok. 2 mln zł.

O dotację mogły starać się gminy i powiaty oraz związki międzygminne i powiatowe w miejscowościach liczących do 200 tys. mieszkańców. Jeden projekt mógł otrzymać maksymalnie 1 mln zł. Przyznane środki mogą dotyczyć budowy nowego targowiska lub przebudowy już istniejącego. Dzięki dofinansowaniu obiekty te staną się nowoczesnymi i wygodnymi strefami handlu dla rolników z danego regionu, którzy na preferencyjnych warunkach będą mogli sprzedawać produkowane przez siebie artykuły rolno-spożywcze.

W tej perspektywie unijnej, do tej pory, na inwestycje związane z targowiskami przeznaczono łącznie prawie 6 mln zł. Środki te pozwoliły na budowę lub modernizację 9 targowisk.

Zdjęcie: przykładowe.

04-03-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze