Mieszkańcy Dolic zyskali w centrum swojego miasta nowe miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe.

News will be here

W rewitalizacji pomogły unijne fundusze RPO WZ 2014-2020. Oficjalne otwarcie przestrzeni odbędzie się w niedzielę, 22 maja 2022 roku podczas „Święta Niezapominajki”. W uroczystości udział weźmie wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

W centrum Dolic powstał plac rekreacyjno-wypoczynkowy o charakterze miejskiego skweru. Wcześniej dokonano niezbędnych rozbiórek, a następnie przebudowano zjazd z drogi publicznej oraz chodnik, dokonano nasadzeń zieleni i zamontowano elementy małej architektury.

Dodatkowo na zrewitalizowanym terenie, przystosowanym dla osób z niepełnosprawnościami, pojawiła się fontanna i monitoring, utworzono parking rowerowy, a także wymieniono oświetlenie. Ta bezpieczna, atrakcyjna przestrzeń służyć będzie działalności społecznej, kulturalnej oraz rekreacyjnej, zachęci mieszkańców do integracji i wspólnego spędzania wolnego czasu.

Całkowity koszt inwestycji, które ujęto na liście Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Dolice na lata 2018-2023, to ponad 1,9 mln zł. Wsparcie unijne, które Urząd Marszałkowski przekazał Gminie Dolice z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, wyniosło blisko 1,5 mln zł. Dofinansowanie zagwarantowała umowa podpisana przez samorząd województwa i samorząd gminy w sierpniu 2020 roku.

Projekt, który realizowano od marca 2021 roku wpisał się w założenia 9 Osi Priorytetowej RPO WZ „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”. W perspektywie unijnej 2014-2020, w ramach przeprowadzonych dotąd naborów wniosków, Urząd Marszałkowski wsparł prawie 100 rewitalizacyjnych inwestycji przyznając beneficjentom pomoc w wysokości ponad 200 mln zł.

Źródło: WZP

19-05-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze