55 lat Szkoły Podstawowej numer 1 w Stargardzie.

21 września 1967 w Szkole Podstawowej nr 1 rozbrzmiał pierwszy dzwonek.

News will be here

Teraz, 55 lat od tamtego wydarzenia, obecni nauczyciele i uczniowie, ale także absolwenci i emerytowani pracownicy świętują jubileusz placówki. Podczas uroczystego apelu były gratulacje, życzenia dalszego rozwoju oraz chwila na przywołanie pięknych wspomnień.

– Uczniowie tej szkoły wielokrotnie dawali i wciąż dają nam powody do dumy. Ten jubileusz to piękne podsumowanie wielu lat pracy całych pokoleń i jednocześnie motywacja do dalszego rozwoju we właściwym kierunku. Jestem przekonana, że przed Jedynką jeszcze dużo do osiągnięcia. Gratuluję dotychczasowych sukcesów i życzę powodzenia w realizacji kolejnych planów – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Podstawówka przy ul. H. Sienkiewicza 8 od 1975 r. nosi imię Juliusza Słowackiego. W roku szkolnym 2021/2022 uczęszcza do niej prawie 650 uczniów i pracuje 62 pedagogów. Pierwszym dyrektorem – wtedy SP nr 10 – był Kazimierz Nowicki. Dziś szkołą kieruje Jadwiga Roszak. Młodzi ludzie z Jedynki mają na swoim koncie wiele sukcesów. Z powodzeniem stratują w konkursach Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, dobywając tytuły finalistów i laureatów. Uczniowie zawsze mogą liczyć na wsparcie pedagogów, którzy pomagają im rozwijać pasje i wyznaczać ambitne cele. Ważnymi zasadami w tej szkole są również: tolerancja, szacunek do drugiego człowieka i nauka brania odpowiedzialności za własne działania.

Jedynka jako pierwsza placówka w Polsce czterokrotnie zdobyła tytuł „Szkoły uczącej się”. Wyróżnienie przyznawane jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Otrzymują je szkoły stale podnoszące kwalifikacje zawodowe i kompetencje nauczycieli, a także poprawiające jakość uczenia młodych ludzi. To jeden z wielu tytułów, którymi może poszczycić się SP nr 1. Placówka została także m.in. „Szkołą Odkrywców Talentów”, „Szkołą przyjazną dla sześciolatka” i posiada certyfikat „Szkoły Łowców Talentów”. Również rodzice uczniów Jedynki są doceniani. Na swoim koncie mają tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Ministra Edukacji Narodowej „Mam sześć lat”.

Z okazji jubileuszu wydana została książka „55 lat Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Stargardzie”. Do okolicznościowej publikacji dołączone zostały wyjątkowe zakładki wykonane przez Maję Bakun – uczennicę Jedynki.

Źródło: UM Stargard
Zdjęcia: Paweł Bieg

05-06-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze