Lekcje przedsiębiorczości w praktyce. 600 uczniów w gronie Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości.

Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi mierzyli się… uczniowie sześciu zachodniopomorskich szkół ponadpodstawowych! Przed nami II tura w ramach projektu ,,Pomorze Zachodnie – gdzie biznes łączy się z nauką” i szansa na praktyczne lekcje przedsiębiorczości.

News will be here

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie szkół ponadpodstawowych w Kołobrzegu, Szczecinku, Szczecinie, Stargardzie, Koszalinie i Wałczu korzystali z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych. Zajęcia prowadzone były w ramach projektu ,,Pomorze Zachodnie – gdzie biznes łączy się z nauką”. – Dzięki platformie edukacyjnej uczennice i uczniowie mogli kierować wirtualnymi firmami, a tym samym w praktyce uczyć się podstaw przedsiębiorczości. To z pewnością cenna lekcja, która zaprocentuje w przyszłości – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Wirtualny biznes – realne kompetencje

W wirtualnej rzeczywistości młodzież wcieliła się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmy produkcyjne lub usługowe. Branże, w których możliwe było uruchomienie firmy to m.in.: hotelik, warsztat samochodowy, agencja eventowa, biuro podróży i kilkanaście innych. Platforma była dostępna online, wykorzystywała mechanizmy grywalizacji i miała za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych. To pierwszy krok w kierunku własnej działalności gospodarczej.

Nauczyciele jako mentorzy biznesu

Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych placówki dołączyły do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski. W każdej szkole z symulacji mogło korzystać do 120 uczniów. Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymało także kilkunastu nauczycieli w regionie.

W I turze wdrażania gier, w roku szkolnym 2021/22 wzięło udział 6 placówek z regionu. Szczególne zaangażowanie we wdrażanie gier wykazali uczniowie:

- Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu,
- Zespołu Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku,
- Zespołu Szkół Samochodowych w Szczecinie.

Innowacyjne gry były wdrażane również w Zespole Szkół Nr 5 im. Tadeusza Tańskiego w Stargardzie, Zespole Szkół nr 1 w Koszalinie oraz w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu.

W roku szkolnym 2022/23 – w II turze – gry będą wdrażane w kolejnych 24 placówkach, m.in. w: Świnoujściu, Drawsku Pomorskim, Łobzie, Dębnie, Świdwinie, Białym Borze, Wolinie, Złocieńcu.

Więcej informacji

Korzystanie z licencji było możliwe dzięki współpracy w ramach projektu ,,Pomorze Zachodnie - gdzie biznes łączy się z nauką" realizowanego przez Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego (więcej info na https://cig.wzp.pl//).

Więcej informacji o Branżowych Symulacjach Biznesowych można uzyskać na stronie www.revas.pl

Projekt jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, innowacje, nowoczesne technologie, Działanie 1.18 Tworzenie i rozbudowa regionalnego systemu innowacji.

Źródło: WZP

25-06-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze