Miasto Stargard zainwestuje w wiedzę nauczycieli.

W 2022 roku miasto wyda ponad 100 000 zł na szkolenia, kursy i warsztaty dla pedagogów z przedszkoli, szkół podstawowych oraz Młodzieżowego Domu Kultury. W sumie swoje kompetencje podniesie kilkuset nauczycieli.

News will be here

Szkolenia będą organizowane w różnych formach. To warsztaty, kursy, konsultacje i spotkania – mogą być również przeprowadzane zdalnie. Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oferuje też dostosowanie zajęć do potrzeb konkretnej placówki. Pedagodzy mogą np. dowiedzieć się jak efektywnie zarządzać zespołem w pandemii i budować poczucie bezpieczeństwa wśród uczniów, rodziców i innych nauczycieli.

Udział w takich spotkaniach to również szansa na rozwój i awans. Będą dotyczyły organizacji i prowadzenia lekcji, ale też np. zarządzania placówką i kierowania zespołem. Tematy poruszane na szkoleniach są bardzo zróżnicowane, a jednocześnie dostosowane do aktualnych potrzeb.

Dodatkowe kompetencje w trakcie kursów zyskają zarówno nauczyciele ze szkół podstawowych, jak i przedszkoli miejskich.

Wszystko po to, by zdobytą wiedzę wykorzystywać na co dzień w pracy z dziećmi. Pedagodzy poznają najnowsze metody kształcenia i nowoczesne podejście do rozwiązywania różnych problemów. Dowiedzą się też o aktualnych zagrożeniach – np. cyberprzemocy.

Szkolenia mogą dotyczyć również aktywizowania uczniów na lekcjach i wsparcia dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Zajęcia dla pedagogów kolejny raz poprowadzą doświadczeni specjaliści z Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Źródło: UM Stargard

28-03-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze