Nowe boisko przy SP 4 gotowe.

Na to czekali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i mieszkańcy całego os. Chopina.

News will be here

Mali i duzi mogą już swobodnie korzystać z nowoczesnego, komfortowego boiska do piłki nożnej i bieżni. Aktywny wypoczynek jest coraz bardziej popularny wśród stargardzian, a dobra pogoda dodatkowo zachęca do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i sprawdzenia zupełnie nowego obiektu.

Otwarcie boiska po kompleksowym remoncie zainaugurował prezydent Rafał Zając wraz z uczniami Czwórki. – Ta szkoła czekała na taki obiekt od dawna. Bardzo mi zależało, żeby boisko powstało w tej lokalizacji. W ciągu dnia uczniowie mogą się na nim rozwijać sportowo. Z kolei mieszkańcy całej okolicy na pewno chętnie pójdą tam popołudniami i w weekendy. Inwestycja ma tym większe znaczenie, że na os. Chopina poza obszarem szkoły ciężko znaleźć teren, na którym można ciekawie spędzać czas. Jestem przekonany, że nowe boisko spełni oczekiwania – mówi prezydent Rafał Zając.

Młodzi ludzie zgodnie potwierdzili, że to świetne miejsce do zabawy i treningu. Podczas gry na pewno przydadzą się też profesjonalne piłki, które dostali od prezydenta. Boisko o wymiarach 43 m x 21 m ma nawierzchnię z syntetycznej trawy – spełniającej wymogi FIFA. Są bramki, piłkochwyty, nowe ogrodzenie, chodnik, stojaki na rowery i monitoring. Wokół całości jest bieżnia. Z obiektu bez problemu korzystają także osoby z niepełnosprawnościami. Nowe boisko przy SP nr 4 uzupełniło istniejącą tam już siłownię plenerową, trampolinę ziemną, miejsce do gry w siatkówkę, koszykówkę i tenisa. Wartość inwestycji to ponad 880 000 zł.

W Stargardzie przybywa miejsc do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Sukcesywnie remontujemy szkolne boiska, uzupełniamy place zabaw i inwestujemy w siłownie plenerowe. Sami mieszkańcy często wskazują takie pomysły do realizacji w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Dziewiąta edycja SBO ruszy już na przełomie maja i czerwca.


Źródło: UM w Stargardzie/Grzegorz Rybaczuk

20-05-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze