Nowy podnośnik trafił do Szkoły Podstawowej nr 2 w Stargardzie.

Kolejne ułatwienie dla uczniów w Szkole Podstawowej nr 2. Do placówki trafił podnośnik transportowo-kąpielowy. To sprzęt wygodny, lekki i prosty w obsłudze. Skorzystają z niego uczniowie z niepełnosprawnościami.

News will be here

– Urządzenie to następny krok w kierunku likwidacji barier. Do SP nr 2 uczęszczają dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności ruchowej – również poruszające się na wózkach. Taki podnośnik na pewno zwiększy komfort codziennego funkcjonowania uczniów i ich opiekunów. Przyda się chociażby przy zabiegach higieniczno-pielęgnacyjnych – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Konstrukcja jest lekka i prosta do złożenia, a transport dodatkowo ułatwiają kółka. Sprzęt pozwoli wygodnie przenieść osobę z niepełnosprawnością, która porusza się na wózku. Nosidło wykonane zostało z szybkoschnącego materiału przepuszczającego wodę. Całość jest bardzo wytrzymała – z podnośnika mogą skorzystać także osoby o wadze do 150 kg. Na zakup podnośnika miasto pozyskało dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Źródło: UM w Stargardzie

22-03-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze