Remont łazienek, wymiana okien, malowanie ścian, nowoczesne wyposażenie.

W miejskich szkołach podstawowych i przedszkolach nawet pod nieobecność dzieci dzieje się naprawdę sporo.

News will be here

Ponad 3 300 000 zł pochłoną wakacyjne prace i zakupy. To zarówno bieżące inwestycje, jak i realizacje pomysłów zgłoszonych do Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Wszystko po to, żeby we wrześniu młodzi stargardzianie rozpoczęli nowy rok szkolny w komfortowych warunkach.

W Szkole Podstawowej nr 1 zmodernizowany zostanie plac zabaw. Przy sali gimnastycznej pojawią się nowe schody, a w szatni i w świetlicy wymieniona będzie podłoga. W SP nr 2 oprócz bieżących napraw planowane jest oddanie do użytku nowych urządzeń na placu zabaw. Uczniowie Trójki po wakacjach poćwiczą na nowej podłodze w sali gimnastycznej, a część pomieszczeń zostanie odmalowana. W SP nr 3 będzie też większa inwestycja – pomiędzy dwoma budynkami pojawi się łącznik.

W SP nr 4 wymieniony będzie fragment instalacji elektrycznej. Korytarz i sale lekcyjne zostaną odmalowane, a na zewnątrz, przy szkolnym boisku, pojawi się miejsce do trenowania skoku w dal. Dzieje się również w Szkole Podstawowej nr 5. W ramach bieżących napraw zaplanowano malowanie i wymianę podłóg. O bezpieczeństwo uczniów zadba dodatkowy monitoring, a jedną ze ścian szkoły ozdobi mural.

Już niedługo uczniowie Siódemki będą ćwiczyć i bawić się na placu rekreacyjno-sportowym. Wykonana zostanie także bieżnia. W SP nr 8 remontowane są schody i podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Dzieci na pewno ucieszą się z dwóch trampolin na terenie zielonym przy szkole. Będzie tam również kompleks rekreacyjno-sportowy. W planach jest budowa boiska do koszykówki/siatkówki, placu zabaw, strefy street workout i piłkochwytów przy istniejącym boisku do piłki nożnej.

W SP nr 10 i SP nr 11 prowadzone są bieżące prace remontowe i konserwatorskie. W Jedenastce odnowione zostanie wejście do obiektu sportowego i główne wejście do szkoły. Pojawią się tam również urządzenia siłowni plenerowej. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 pomalowane będą szatnie, a na budynku przy ul. Armii Krajowej wyremontowany zostanie dach. Odnowione korytarze, podłogi, zmodernizowana instalacja elektryczna – to wszystko zaplanowano w ramach wakacyjnych prac w Zespole Szkół.

Pięknieją również miejskie przedszkola. W PM nr 1, 2 i 3 prowadzone są bieżące naprawy oraz odświeżanie sal. Dodatkowo w Trójce blask odzyska plac zabaw. W PM nr 4 zmodernizowana zostanie instalacja wodno-kanalizacyjna. Maluchy skorzystają tam, podobnie jak w PM nr 5, z kompleksowo wyremontowanej łazienki. W Piątce okna na korytarzu będą wymienione, a przy PM nr 6 jest już zupełna nowość – ogród sensoryczny.

W Stargardzie mamy 11 miejskich podstawówek. W ubiegłym roku szkolnym chodziło do nich prawie 5600 uczniów. Z kolei 7 publicznych przedszkoli – w tym 2 z oddziałami integracyjnymi – zapewniało opiekę około 1500 maluchom.

Źródło: UM w Stargardzie

21-07-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze