Stargard zdobył pieniądze dla kilku szkół.

Będą zakupy dla kilku podstawówek w Stargardzie i remont w SP nr 4. Szkoły numer 2, 7, 8 i 11 zyskają sprzęt, który da większy komfort słabowidzącym uczniom.

News will be here

Miasto pozyskało na te cele prawie 67 000 zł dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Z budżetu Stargardu dołożymy do tego blisko 55 000 zł.

Lupy elektroniczne i cyfrowe powędrują do czterech podstawówek. Pomogą w łatwiejszym czytaniu tekstów i oglądaniu obrazów. Powiększenie jest natychmiast pokazane na wbudowanym ekranie LCD. Dodatkowo różne tryby koloru dla wyświetlanego tekstu umożliwiają dostosowanie kontrastu, co powoduje, że staje się on wyraźny, a samo czytanie nie męczy. Urządzenia ułatwią uczniom zdobywanie wiedzy.

W SP nr 4 szykuje się likwidacja progu przy wejściu i montaż drzwi z uchwytem w kontrastowym kolorze, co pomoże otwierać je osobom niedowidzącym. Poza tym na korytarzu pojawi się nowa wykładzina, a na schodach specjalne profile antypoślizgowe. Dodatkowym ułatwieniem będą otwieracze do wszystkich drzwi na terenie szkoły, które pozwolą na ich otwieranie łokciem lub przedramieniem.

Stargard cały czas sięga po środki zewnętrzne. Tylko w 3 kwartałach tego roku zdobyliśmy prawie 4 700 000 na różne inwestycje, a od początku 2022 r. to już ponad 32 200 000 zł. Dzięki dofinansowaniom budujemy, remontujemy, inwestujemy w zupełne nowości i wspieramy mieszkańców o szczególnych potrzebach.

Zdjęcie: http://miracle.org.pl/admirabilis/
Źródło: UM Stargard

06-11-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze