Pomniki sprzed wieków w muzeum.

Ponad 600 lat trudnej historii wojen, konfliktów i zmian granic na kilkudziesięciu pomnikach i pamiątkowych tablicach – w Muzeum Archeologiczno-Historycznym można oglądać najnowszą wystawę czasową.

News will be here

Na ponad 30 planszach znalazły się miejsca istniejące, jak i te, których już nie ma. Cała ekspozycja jest do zobaczenia w gmachu głównym MAH na Rynku Staromiejskim.

Wystawa „Między pamięcią, polityką i wojną. Pomniki i upamiętnienia w Stargardzie na przestrzeni wieków” obejmuje okres od XV do XXI wieku. Jej autorem i kuratorem jest Andrzej Bierca. Zwiedzający zobaczą miejsca upamiętnienia, które do dzisiaj można oglądać w Stargardzie, ale również nieistniejące już pomniki – m.in. Germanię. Na planszach znalazły się współczesne fotografie i materiały archiwalne.

Do końca lipca wystawa czeka na zwiedzających w gmachu głównym MAH. Harmonogram otwarcia muzeum w kwietniu można znaleźć tutaj. Warto pamiętać, że w czwartki zwiedzanie jest bezpłatne. W pozostałe dni posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca zapłacą mniej za bilety – tylko 3,5 zł (2,5 zł bilet ulgowy) za wstęp do muzeum przy Rynku Staromiejskim i 6 zł (5 zł bilet ulgowy) za wejściówkę do Bastei.

Źródło: UM Stargard
Zdjęcia: FB/MAH

06-04-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze