Reklama [A] - GBS Bank
Powstanie promenada nad jeziorem Ińsko. Inwestycja dzięki podatkom Polek i Polaków.

18 marca 2022 r., w Urzędzie Gminy i Miasta Ińsko doszło do podpisania kolejnych umów na wykonanie inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Umowę podpisali Burmistrz Ińska Jacek Liwak, Skarbnik Gminy Elżbieta Tomkowiak oraz właściciel firmy Zakład Ogólnobudowlany Andrzej Jóźwiakowski.
 
Inwestycja będzie polegała na zaprojektowaniu oraz wybudowaniu odcinka promenady nad jeziorem Ińsko od mostku (łącznie z mostkiem) do budynku tzw. Hangaru oraz zagospodarowanie terenu przy wieży widokowej w Ińsku.

Inwestycja przyczyni się do estetyzacji tej części miasta oraz poprawy infrastruktury rekreacyjno-turystycznej.

Wybudowany zostanie nowy mostek nad strugą Ińska, deptak z oświetleniem i małą infrastrukturą i co ważne nowe umocnienie brzegu jeziora Ińsko na w/w odcinku. Przy wieży widokowej powstaną miejsca rekreacji z deptakiem oraz miejscami parkingowymi.

Inwestycja będzie realizowana na podstawie Promesy Inwestycyjnej NR 01/2021/10012/PolskiLad, która daje Gminie Ińsko 90% dofinansowania.
 
Dofinansowanie 90 % - 2.243.673,25 zł
Wkład własny Gminy Ińsko 10% - 249.297,03 zł
 
Termin realizacji umowy do 24 miesięcy od dnia jej zawarcia.

Źródło: MiG Ińsko

20-03-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze