Reklama [A] - GBS Bank
Rozmawiali o remontach i przebudowie dróg.

24 lutego 2022 r., w Urzędzie Gminy i Miasta Ińsko doszło do spotkania z Panią Starostą Iwoną Wiśniewską oraz Panią Agatą Łucką Członkiem Zarządu Powiatu.

W spotkaniu uczestniczył także Radny powiatu Stargardzkiego z naszego okręgu Pan Bogdan Terebecki. Spotkanie dotyczyło współpracy Powiatu Stargardzkiego z Gminą Ińsko w kwestii remontów i przebudowy dróg powiatowych na terenie Gminy Ińsko.

Przypominamy, że Gmina Ińsko posiada już porozumienie z Powiatem Stargardzkim na przebudowę drogi przez miejscowość Ścienne. Droga ta jest w fazie projektowania i Gmina Ińsko złoży wniosek na jej przebudowę w kolejnym naborze do Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Powiat Stargardzki dołoży 50% do dokumentacji projektowej oraz 50% wartości wkładu własnego inwestycji.

Głównym tematem rozmów był przebudowa/remont drogi Powiatowej nr 1754Z czyli drogi od Ronda Niepodległości w Ińsku do Chociwla. Pani Starosta zadeklarowała, że w kwietniu przedstawi Radzie Powiatu Stargardzkiego propozycję aby w tym roku móc ogłosić przetarg na dokumentację projektową w/w drogi. Projekt przebudowy tej drogi pozwoli na złożenie odpowiednich wniosków o dofinansowanie i wykonanie tej inwestycji. Burmistrz Ińska wyraził swoje życzenie aby pierwszym etapem przebudowy tej drogi była ul. Boahterów Warszawy w Ińsku. Doszło także do porozumienia odnośnie drogi powiatowej do miejscowości Miałka. Pani Agata Łucka przygotuje projekt porozumienia w sprawie tej drogi, które będzie dotyczyło warunków dofinansowania do wkładu własnego. Jeżeli porozumienie zostanie podpisane Gmina Ińsko pomoże w remoncie tej drogi i złoży wniosek do kolejnego naboru Polskiego Ładu.

Burmistrz Ińska zadeklarował chęć podpisania porozumień na inne drogi powiatowe takie jak droga przez miejscowość Czertyń, droga Storkowo – Studnica czy ulica Zamkowa w Ińsku aby pomóc Powiatowi Stargardzkiemu w modernizacjach tych dróg i ostatecznie po modernizacji przejąć je na stan Gminy Ińsko.

Źródło: UM Ińsko

09-03-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze