Reklama [A] - GBS Bank
Nowa świetlica w Marianowie.

Gminy Wierzchowo, Kalisz Pomorski i Marianowo to beneficjenci, którzy w minionym tygodniu podpisali umowy przyznające dofinansowanie na budowę, przebudowę czy wyposażenie obiektów pełniących funkcje kulturalne. Umowy sygnowali wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz oraz członkini zarządu Anna Bańkowska.

- Program Rozwoju Obszarów Wiejskich zmienia warunki życia mieszkańców małych miejscowości. Nowe świetlice wiejskie i powstająca wokół nich infrastruktura nie tylko ułatwiają dostęp do kultury, umożliwiają organizację koncertów, warsztatów artystycznych, pikników, ale stają się po prostu popularnymi miejscami spotkań i odpoczynku. Na takie miejsca bardzo czeka lokalna społeczność – mówił wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Gmina Marianowo w ramach przebudowy świetlicy w miejscowości Trąbki wykona roboty ogólnobudowlane m.in. stolarkę okienną i drzwiową, roboty fundamentowe, posadzki, docieplenie budynku, instalację sanitarną oraz elektryczną, a także zakupi niezbędne wyposażenie. W świetlicy odbywać się będą zajęcia integracyjne i opiekuńczo-wychowawcze, nauka języka niemieckiego, zajęcia komputerowe dla seniorów oraz różnego rodzaju konkursy. Dofinansowanie w PROW 2014-2020 wyniesie ponad 318 tys. zł, a całkowity koszt przebudowy to ok. 500 tys. zł.

Źródło: WZP

29-04-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze