3-latka ze Stargardu potrzebuje naszego wsparcia.

3-latka ze Stargardu potrzebuje naszego wsparcia. Julka Wasiluk wymaga specjalistycznego leczenia i rehabilitacji.

News will be here

W listopadzie i grudniu zysk ze sprzedaży plastikowych nakrętek wrzucanych do pojemnika przy wejściu do Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17) trafi na konto potrzebującej dziewczynki.

Julia po skończeniu roku przeszła infekcję i powracające napady padaczki. Każdy atak cofał dziewczynkę w rozwoju. Na co dzień zajmują się nią specjaliści z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. U małej stargardzianki wykryto mutację w genie i rzadką chorobę neurometaboliczną. Julka zmaga się z opóźnieniem psychoruchowym, niedoczynnością tarczycy, ciągłymi infekcjami i zaburzeniami ruchowymi. Nie mówi, nie chodzi, a siedzi niestabilnie. Potrzebuje stałej rehabilitacji, integracji sensorycznej, a także wsparcia neurologopedy i oligofrenopedagoga oraz drogich, nierefundowanych badań.

Małą stargardziankę można wesprzeć w bardzo łatwy sposób, a przy okazji zrobić coś dobrego dla środowiska. Przed wejściem do Urzędu Miejskiego stoi duże czerwone serce. Mieszkańcy już od ponad roku wrzucają tam plastikowe nakrętki. Za kilogram takiego surowca w skupie można dostać kilkadziesiąt groszy.

Pojemnik przy UM pomieści nawet ok. 160 kg plastiku. Każdy, kto chce go otrzymać, powinien wypełnić formularz – szczegóły tutaj. Z takiej formy pomocy korzystają osoby, które potrzebują pieniędzy na leczenie, zakup sprzętu rehabilitacyjnego i wydatki związane z niepełnosprawnością – swoją lub dziecka czy innego członka rodziny.

Zdjęcie: https://www.siepomaga.pl/julka-wasiluk/

06-11-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze