Reklama [A] - GBS Bank

Wiadomości

Pracowity weekend policjantów stargardzkiej drogówki.

W czasie minionego weekendu policjanci stargardzkiej drogówki dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Oprócz kontroli stanu trzeźwości kierujących funkcjonariusze sprawdzali także stan techniczny pojazdów.

Zatrzymanych zostało 6 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ujawnionych zostało 160 wykroczeń. Zatrzymanych zostało 4 nietrzeźwych kierujących.

Każdego dnia stargardzcy policjanci realizują zadania mające na celu zapewnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu. Dbanie o bezpieczeństwo na drogach, a także ład i porządek publiczny to jedne z ważniejszych zadań realizowanych przez stargardzkich mundurowych.

Policjanci stargardzkiej drogówki, w tym funkcjonariusze z grupy „SPEED” od piątku do poniedziałkowego poranka ujawnili łącznie 160 wykroczeń. 134 z tej liczby stanowiło przekroczenie dozwolonej prędkości. 6 z nich to przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Pozostałe wykroczenia to między innymi przekroczenie prędkości w rejonie przejść dla pieszych – 39, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Zatrzymanych zostało 4 nietrzeźwych kierujących, a także 1 osoba, która prowadziła pojazd łamiąc zakaz sądowy. Policjanci zatrzymali 7 praw jazdy, a także 15 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

W analizowanym okresie na terenie naszego powiatu doszło do 10 niegroźnych kolizji drogowych.

Rozsądna, spokojna, zgodna z przepisami prawa jazda to jedyna droga do bezpiecznego dotarcia do celu. Zróbmy wszystko, aby nadchodzący długi weekend pozostawił w nas tylko pozytywne wspomnienia. Szerokiej, bezpiecznej drogi!

Źródło: KPP Stargard

27-04-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Chętnie czytane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprow...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody i...

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możl...

Ogłoszenia

Śledź nas