165 000 km dla Stargardu.

Tegoroczną rywalizację o tytuł Rowerowej Stolicy Polski zakończyliśmy na 12. miejscu.

News will be here

555 stargardzian wykręciło w sumie prawie 165 000 km. Najlepsi otrzymali nagrody i pamiątkowe statuetki. Rekordzista z naszego miasta pokonał aż 3821 km – to tak, jakby na rowerze przejechał ze Stargardu do Barcelony i z powrotem.

Tym razem rywalizowaliśmy z 56 miastami. Do zabawy mógł dołączyć każdy – wystarczyło pobrać na telefon aplikację, która mierzyła pokonywany dystans. Ponad 48 000 osób z całej Polski kręciło w czerwcu kilometry dla swoich miast. W Stargardzie wśród mężczyzn najdłuższą trasę pokonał Edward Gwozda, który zakończył zabawę z imponującym wynikiem 3821 km. Wśród kobiet zwyciężyła Urszula Petryka (2035 km).

Na koncie Stargardu zapisanych zostało prawie 165 000 km, co dało nam 12. miejsce w klasyfikacji generalnej i 3. lokatę w kategorii miast do 100 000 mieszkańców. W sumie wszyscy walczący o tytuł w całej Polsce wykręcili 8 400 000 km. Tegoroczną rywalizację wygrała Biała Podlaska.

Źródło: UM Stargard
Zdjęcia: FB/Stargard – Rowerowa Stolica Polski

14-07-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze