Dni Olimpijczyka w SP nr 3.

Ceremoniał olimpijski, wspomnienia wybitnych sportowców i młodzi zawodnicy o wielkich ambicjach – w Szkole Podstawowej nr 3 zainaugurowano VIII Miejsko-Powiatowe Dni Olimpijczyka.

News will be here

Podczas uroczystości sportowcom wręczone zostały kółka olimpijskie. Odznaczenie – srebrny medal od PKOl za zasługi na rzecz polskiego ruchu olimpijskiego – otrzymała również SP nr 3.

– Szkoła Podstawowa nr 3 ma piękne tradycje sportowe, dlatego jest doskonałym miejscem do organizacji Dni Olimpijczyka. Obecnie też uczą się tu wspaniali młodzi sportowcy, o których z pewnością usłyszymy – miejmy nadzieję, że nie tylko w Stargardzie, ale na całym świecie. Już świetnie sobie radzą w lokalnych drużynach i klubach. Przed nimi jeszcze wiele do osiągnięcia, a przed nami kolejne chwile wzruszeń, gratulacji i dumy – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Wydarzenie w Trójce przypominało ceremonię otwarcia prawdziwych igrzysk olimpijskich. Sztafeta uczniów zapaliła znicz, była również flaga, apel oraz hymn olimpijski. Ogień zapłonął od oryginalnej pochodni z zimowych IO w Turynie ’06. Dodatkowo pod tablicą upamiętniającą Danutę Piecyk – uczestniczkę IO Monachium ’72 i patronkę obiektów sportowych SP nr 3 – zostały złożone kwiaty.

Dni Olimpijczyka były okazją do wręczenia młodym sportowcom kółek olimpijskich. To wyróżnienia nadawane przez Polski Komitet Olimpijski. Ostatnie – piąte kółko – otrzymują zawodnicy zatwierdzeni do składu reprezentacji na IO. I kółkiem olimpijskim odznaczeni zostali Magdalena Winiarska (zapasy) oraz Karol Kalaga (pływanie). II kółko otrzymali: Weronika Czeszewska (lekkoatletyka), Anna Rajchert (lekkoatletyka), Jakub Przybylski (zapasy) i Paulina Kucharczyk (zapasy).

Podczas uroczystości nagrodzeni zostali zwycięzcy zmagań sportowych, quizu wiedzy o Danucie Piecyk i konkursów plastycznych. Uzdolnieni uczniowie Trójki zaprezentowali również program artystyczny.

Zdjęcia: UM Stargard / Paweł Bieg

02-06-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze