Reklama [A] - GBS Bank
Koszykówka: Zapowiedź meczu z Legią Warszawa!

Już jutro, tj. w środę 23 marca o godzinie 20:00 Spójnia Stargard podejmie na własnym parkiecie zespół Legii Warszawa.

Dla warszawian będzie to niezwykle ważne - zaległe - spotkanie w kontekście walki o miejsce w fazie play-off.

W meczu z Legią, zespół Spójni zrobi wszystko, aby zmazać plamę po pogromie różnica 44 punktów z ostatniej niedzieli. Legioniści z kolei po porażce we Włocławku i wobec wyników "grupy pościgowej", nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów, bowiem może to kosztować utratę miejsca w czołowej ósemce.

W tym sezonie w Spójni doszło do licznych zmian. Z pierwszego zawodnika zrezygnowano już w październiku (Jacobiego Boykinsa), później drużynę opuścili również Jake O'brien, Erick Neal (najlepszy strzelec zespołu), Jonas Zohore, a w połowie lutego także dotychczasowy pierwszy trener, Marek Łukomski. Obecnie pierwszym szkoleniowcem Spójni jest dotychczasowy asystent, Maciej Raczyński. Zespół z bilansem 10-15 plasuje się na 12. miejscu, mając spokojne utrzymanie w Energa Basket Lidze, ale i żadnych szans na grę w play-off.

Spójnia przegrała trzy ostatnie mecze i to tym bardziej sprawi, że do rywalizacji z Legią przystąpi podwójnie zmotywowana. Stargardzianie przed meczem ze Stalą przegrali również z Anwilem we Włocławku (po dogrywce, -9) oraz na własnym parkiecie ze Startem (-1). W tym ostatnim meczu gracze Spójni mieli swój rzut na zwycięstwo, ale próba kapitana, Tomasza Śniega okazała się nieskuteczna. Wcześniej we Włocławku podopieczni trenera Raczyńskiego w regulaminowym czasie mogli rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść, ale w decydującej akcji niecelnie rzucał Justin Gray, a później nieskutecznie z bliska kończył akcję Admon Gilder.

Źródło: Legiakosz.com

22-03-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze