Mamy mistrzynię wellness.

Na początku maja Monika Kupis wzięła udział w Mistrzostwach Europy Bodybuilding, Fitness, Fitness Challenge.

News will be here

Stargardzianka wróciła z Hiszpanii z tytułem wicemistrzyni w kategorii woman wellness. To kolejny sukces naszej zawodniczki. Monika w tym roku ma już na swoim koncie m.in. wicemistrzostwo Polski w wellness i zwycięstwo w Ogólnopolskich Zawodach w Kulturystyce i Fitness.

Po powrocie z Hiszpanii stargardzianka spotkała się z prezydentem Rafałem Zającem i jego zastępcą Ewą Sową. Opowiedziała o swoich codziennych treningach i przygotowaniach do zawodów.– Moja przygoda ze sportem zaczęła się w szkole podstawowej. Kilka lat trenowałam biegi w LKS Pomorze, ale musiałam zrezygnować z powodu kontuzji. To doświadczenie dało mi silne podstawy do dalszego sportowego rozwoju. Kulturystyka jest bardzo wymagająca – zmienia ciało, jednocześnie kształtując charakter. Zwycięstwa w zawodach to zawsze dodatkowa radość i nagroda za ciężkie treningi i wyrzeczenia – mówi Monika Kupis.

Do tegorocznego mistrzostwa Europy zabrakło jej tylko 1 punktu – jak sama podkreśla, jest pewien niedosyt, ale też motywacja do udoskonalania formy. Zawodniczka ma już plany na następne starty.

– Sukces pani Moniki sprawił nam ogromną radość. Choć nie zajmuje się sportem zawodowo, jej determinacja pozwala wypracować świetne wyniki. Cieszę się, że stargardzianka odnosi sukcesy w dyscyplinie, która na razie nie jest jeszcze popularna w naszym mieście. Mocno dopingujemy sportsmenkę na drodze do kolejnych osiągnięć – mówi prezydent Rafał Zając.

Monika Kupis z powodzeniem startuje w wellness. To rywalizacja stworzona z myślą o kobietach, które nie są tak mocno zbudowane – w porównaniu z innymi kategoriami – i mają bardziej naturalne kształty. Mistrzynię wellness cechuje przede wszystkim niska ilość tkanki tłuszczowej, ale bez nadmiernej definicji mięśniowej, a także wąska talia.

– Początkowo marzyłam o starcie w kategorii bikini. Wydawało mi się jednak, że proporcje mojego ciała nie są wystarczająco dobre. Spróbowałam swoich sił w wellness i to był strzał w dziesiątkę. Dotychczasowe kompleksy okazały się być największymi atutami. Treningi znacznie poprawiły moją samoocenę i zwiększyły pewność siebie – i to niezależnie od formy, w jakiej w danej chwili jestem – dodaje Monika Kupis.

– Postawa sportsmenki ze Stargardu niesie ważny przekaz zwłaszcza dla młodych ludzi. To dowód, że dzięki ciężkiej pracy, konsekwencji i ambicji można spełniać najśmielsze marzenia. Warto szukać swojej sportowej drogi i nie poddawać się, nawet jeśli coś staje nam na przeszkodzie – mówi prezydent Rafał Zając.

Karierę stargardzianki można śledzić na Instagramie (@miiiiiskaa). W planach jest już występ jesienią na mistrzostwach świata. Monikę Kupis na co dzień trenuje Rafał Zabawa. Para tworzy duet na siłowni, ale także w życiu.

Zdjęcia: Paweł Bieg/Monika Kupis/Instagram
Źródło: UM Stargard

18-05-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze