Poznaliśmy ''Sportowca Roku'' w Stargardzie.

Znamy nazwiska laureatów nagród i wyróżnień prezydenta Stargardu dla najlepszych sportowców za 2021 rok oraz zdobywców stypendiów. Podczas uroczystej gali przyznane zostały także Kółka Olimpijskie oraz odznaki „Za Zasługi dla Sportu”.

News will be here

Nagrody, gratulacje i podziękowania przyjęli zawodnicy w różnym wieku, zajmujący się na co dzień różnymi dyscyplinami sportu, a także ich trenerzy. Jedno jest pewne – wszystkich sportowców ze Stargardu łączy prawdziwa pasja i ogromna ambicja. Łączna suma nagród i stypendiów dla najlepszych zawodników to 93 000 zł.

W związku z trwającą wojną galę wręczenia wyróżnień rozpoczęto symbolicznym okazaniem solidarności z obywatelami Ukrainy.

Serdecznie gratuluję wszystkim naszym stargardzkim sportowcom sukcesów roku minionego. Ich niebywałe talenty i sukcesy idą w parze z ogromnym wysiłkiem, systematycznością, samodyscypliną i umiejętnością zorganizowania się. Podziękowania za ciężką pracę należą się środowisku, które wspiera sportowców – trenerom, bliskim, opiekunom, rodzicom i całemu mnóstwu innych ludzi, organizacji, klubów oraz instytucji – również miejskich. Niech ten rok, niezależnie od różnych wydarzeń, pozwoli naszym reprezentantom pokonywać własne granice, osiągać cele zakładane dziś i w przyszłości. Bądźcie silni i nadal przynoście nam dumę – mówi prezydent Rafał Zając.

NAGRODY

I miejsce – Katarzyna Mądrowska (LKS Feniks Pesta Stargard) – zapaśniczka, zawodniczka kadry narodowej seniorek, reprezentowała nasz kraj w turnieju kwalifikacyjnym do IO Tokio 2021, zdobywczyni III miejsca w Mistrzostwach Europy Seniorek i II miejsca w Mistrzostwach Polski Seniorek.
II miejsce (ex aequo) – Paulina Kaczyńska i Damian Kabat (oboje WMLKS Pomorze),
III miejsce (ex aequo) – Magdalena Sutkowska-Pawłasek (ATS Stargard), Filip Szydłowski (Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów), Kacper Rot (UKS Valiant Jiu-Jitsu Kings).

WYRÓŻNIENIA

Oliwier Danielewski, Oliwia Jędrzejczak, Adam Kapka, Antonina Kawalec, Karolina Michalak, Juliusz Ogorzałek, Kacper Płuciennik, Alicja Purchalak.

STYPENDIA

Aleksandra Bednarczyk
Kacper Bieńko
Maja Borchardt
Grzegorz Chodźko
Sandra Czerwińska
Marcel Fidelus
Mateusz Frankowski
Korneliusz Janeczek
Bartosz Kiszka
Dawid Komoda
Julia Koczorowska
Oliwier Korolczuk
Paulina Kucharczyk
Bartłomiej Makowski
Grzegorz Maksymiak
Jakub Matwiejczyk
Emilia Momot
Julia Pakuła
Nikola Piechocka
Jakub Przybylski
Alicja Purchalak
Kacper Sokołowski
Filip Szydłowski
Cezary Wilk

KÓŁKA OLIMPIJSKIE

I Kółko Olimpijskie – Hanna Bieleninik, Jeremi Małysz, Karol Kalaga, Szymon Masłocha, Michał Bryła, Alicja Purchalak, Antonina Kawalec, Nikola Ledzion, Kamil Rokicki, Oliwier Danielewski, Oliwia Jędrzejczak, Magdalena Winiarska, Pola Fojut.

II Kółko Olimpijskie – Julia Koczorowska, Weronika Czeszewska, Aleksandra Bednarczyk, Anna Rejchert, Jakub Przybylski, Bartosz Kiszka.
Kółka Olimpijskie są wyróżnieniami nadawanymi przez Polski Komitet Olimpijski. Ostatnie – piąte kółko – otrzymują zawodnicy zatwierdzeni do składu reprezentacji olimpijskiej.

Podczas uroczystej gali dwóch doświadczonych trenerów otrzymało odznaki „Za Zasługi dla Sportu”. To wyróżnienie przyznawane przez ministra sportu i turystyki. W ten sposób doceniono działalność Zbigniewa Markiewicza (KP Neptun) i Mariusza Kucharczyka (LKS Feniks Pesta Stargard), którzy wychowali wielu utytułowanych zawodników.

Wydarzenie uświetniły występy muzyczno-sportowe. Widzowie obejrzeli dynamiczny spinning – przejazd na rowerach stacjonarnych, pokaz aeroboksu i energetyczną zumbę/latino w wykonaniu instruktorów z Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Źródło: UM Stargard
Zdjęcia: Paweł Bieg

19-03-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze