Zakończyła się gruntowna modernizacja dachu hali sportowej przy ul. Pierwszej Brygady.

Remont był konieczny, ponieważ w czasie intensywnych opadów deszczu woda dostawała się do obiektu.

News will be here

Dodatkową korzyścią z inwestycji jest zmniejszenie utraty ciepła podczas ogrzewania sali, co ma duże znaczenie szczególnie w kontekście rosnących cen energii.

Przeciekanie dachu wiązało się z uciążliwościami, a woda niekorzystnie wpływała na parkiet w hali, w której rozgrywane są m.in. mecze ekstraklasowej drużyny PGE Spójnia Stargard. Modernizacja rozpoczęła się jeszcze latem. Zakres robót był szeroki. W pierwszej kolejności przeprowadzono roboty związane z demontażem zabezpieczeń płyt. Później dach został docieplony płytą termoizolacyjną o grubości 10 cm na powierzchni ponad 1560 m². Całość przykryła odpowiednia blacha pokryta specjalną powłoką ograniczającą niekorzystne działanie pogody. Zamontowano też niezbędne wpusty i kominki wentylacyjne.

Remont nadzorował Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na wszystkie prace z budżetu Stargardu popłynęło prawie 600 000 zł. Miasto regularnie inwestuje w infrastrukturę sportową. W maju uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i mieszkańcy okolicy zyskali nowoczesne boisko do piłki nożnej, a w tym roku pojawi się tam jeszcze skocznia do skoków w dal. Przy SP nr 8 jest z kolei nowe boisko do koszykówki ze strefą street workoutu i plac zabaw z trampolinami. Tylko w tym roku wymieniono parkiety w salach gimnastycznych w szkołach nr 3 i 11, a Trójka ma też nową siłownię zewnętrzną. Na ukończeniu są także roboty przy wymianie nawierzchni Euroboiska.

Zdjęcia: OSiR w Stargardzie
Źródło: UM Stargard

22-10-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze